Związek Firm Pożyczkowych i etyka w biznesie

Związek Firm Pożyczkowych i etyka w biznesie

Związek Firm Pożyczkowych i etyka w biznesie

Etyka w biznesie to podstawa zaufania między kontrahentami. Firmy zajmujące się się usługami finansowymi powinny być również, a może nawet przede wszystkim, na ten aspekt prowadzenia interesów wyczulone. Dlatego właśnie niektóre parabanki postanowiły zawiązać Stowarzyszenie mające na celu zbudowanie zaufania do stosowanych przez nich zasad.

Chodzi o Zrzeszenie Firm Pożyczkowych, które obecnie liczy kilkunastu członków. Są to głównie firmy takie jak Vivus, które zajmują się udzielaniem szybkich i krótkoterminowych pożyczek pozabankowych przez internet. Jest to na tyle nowa branża, że wciąż jeszcze budzi spore kontrowersje wśród konsumentów. Wiąże się to głównie z brakiem informacji na temat stosowanych zasad przez tego rodzaju instytucje finansowe.

 Temu właśnie zaradzić chce ZFP. Ich głównym celem jest reprezentowanie swoich członków w debacie publicznej na temat regulacji i obowiązujących w naszym kraju przepisów dotyczących chwilówek i szybkich pożyczek przez internet. Poza tym zrzeszeni członkowie wpierają się nawzajem wciąż podnosząc poziom swoich kwalifikacji i wiedzy branżowej. Wreszcie Związek Firm Pożyczkowych służy także klientom budując w nich odpowiedzialne i świadome postawy w trakcie korzystania z usług finansowych.

zfp-dobre praktykiAby nie być gołosłownym Zrzeszenie Firm Pożyczkowych prowadzi szereg działań mających na celu podniesienie zaufania do swoich członków. Dzięki ich pracy powstała na przykład Lista praktyk zabronionych, wytykająca najczęstsze błędy etyczne stosowane przez nieuczciwych pożyczkodawców. Dla kontrastu prowadzi również Księgę Dobrych Praktyk, by wskazać zachowania pożądane na rynku pożyczek krótkoterminowych. Najważniejsze znaczenie dla przyszłych pożyczkobiorców ma jednak infolinia oddana do ich dyspozycji w sprawach pożyczkowych i kredytowych.

Źródło obrazka: www.zfp.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *