Źródła finansowania – jak z nich czerpać?

Źródła finansowania – jak z nich czerpać?

Źródła finansowania – jak z nich czerpać?

Każda inwestycja lub zakup wymaga źródła finansowania. Trzeba nim dysponować zarówno w firmie jak i w domu zawsze gdy planuje się wydatki. Niestety ani budżety przedsiębiorstw, ani domowe nie są workami bez dna, z których można czerpać do woli. Znacznie częściej dopada nam syndrom pustej kieszeni albo debetu na koncie bankowym. Wtedy trzeba pomyśleć o zewnętrznym źródle finansowania zaplanowanych zakupów i inwestycji.

Sponsoring dla nielicznych

Na sponsorów i bezinteresownych donatorów liczyć mogą tylko wybrańcy. Wśród instytucji są to często Organizacje Pożytku Publicznego, które z racji swojej charytatywnej działalności zyskują poparcie osób i firm z zewnątrz. Dzięki obowiązującym w Polsce przepisom podatkowym mogą również liczyć na wpływy z 1% od podatków od osób fizycznych. W życiu prywatnym sponsorem może być zamożna Ciocia lub wiecznie kochający Rodzic, którzy przychylnie patrzą na nasze posunięcia inwestycyjne.

Dotacje i stypendia dla zdolnych

Szukając wsparcia finansowego możemy pomyśleć także o dostępnych w naszym kraju, bądź poza jego granicami stypendiami i dotacjami. Trzeba jednak przyznać, ze otrzymanie zarówno jednych jak i drugich wymaga sporo wysiłku. Przede wszystkim niezbędne będzie złożenie wniosku, w którym w przekonujący sposób przedstawimy nasze talenty lub plany na przyszłość. Granty z Unii Europejskiej rządzą się swoimi prawami, a biurokracja w ich przypadku jest posunięta do granic. Pamiętajmy, ze z takiej pomocy trzeba się będzie także rozliczyć.

Kredyty i pożyczki dla ludności

Działające na naszym rynku banki oraz pozabankowe instytucje finansowe stoją otworem dla inwestorów i zakupowiczów. Mają one przygotowane liczne oferty pożyczek i kredytów na różne cele. Są wśród nich kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości, karty kredytowe pozwalające na robienie zakupów nawet kiedy konto ma debet oraz krótkoterminowe pożyczki zwane chwilówkami. Można powiedzieć, ze na każdą potrzebę znajdzie się kredyt lub pożyczka.

Sprawdź także: https://www.vivus.pl/howto/why/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *