Zbiorowa pamięć banków nie zapomina

Zbiorowa pamięć banków nie zapomina

Zbiorowa pamięć banków nie zapomina

Biuro Informacji Kredytowej jest jak zbiorowa pamięć banków, do której mogą sięgnąć jeśli zwrócimy się do nich z wnioskiem o kredyt lub pożyczkę. Jakie informacje na nasz temat zostały zapamiętane w tej zbiorowej pamięci i czy jesteśmy w stanie je usunąć lub zmodyfikować w jakikolwiek sposób.

Jakimi jesteśmy kredytobiorcami?

Sięgając do informacji zawartych w BIK, banki i inne instytucje zajmujące się udzielaniem pożyczek chcą sprawdzić, jak do tej pory wywiązywaliśmy się z naszych zobowiązań finansowych. Jeśli wiszą nad nami niespłacone kredyty, albo w nieskończoność powiększmy debet na koncie, to raczej zbiorowa pamięć banków będzie działała na naszą niekorzyść i może doprowadzić do odmowy udzielenia nam kolejnej pożyczki. Natomiast jeśli terminowo opłacamy raty kredytów i pożyczek, a limity na naszym koncie pozostały nietknięte, to można powiedzieć, ze jesteśmy idealnymi kredytobiorcami i pożyczkobiorcami którym chętnie przyznane zostaną kolejne kwoty w ramach pożyczek i kredytów.

Banki nie lubią ryzyka

Banki i inne instytucje finansowe zajmujące się udzielaniem pożyczek i kredytów oceniają ryzyko niewypłacalności w przypadku każdego pożyczkobiorcy lub kredytobiorcy. Zasoby pamięci BIK pozwalają im określić zdolność kredytową każdego z nich, jednak nie są jej jedynym wyznacznikiem. Bardzo ważne jest również dostarczenie przez osobę ubiegającą się o kredyt lub pożyczkę informacji o aktualnym stanie majątkowym oraz o wartości stałych przychodów oraz liczbie osób pozostających na jej utrzymaniu. Dopiero zebrawszy komplet danych będą w stanie określić ryzyko i podjąć decyzję. Parabanki, które nie zajmują się wnikliwą oceną ryzyka zazwyczaj żądają wysokich opłat i prowizji, które w razie kłopotów z wypłacalnością pokryją ich straty.

źródło obrazka: http://www.commoditytrademantra.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *