Zawody, w których zarobisz najwięcej

Zawody, w których zarobisz najwięcej

Zawody, w których zarobisz najwięcej

Któż nie marzy o wysokich zarobkach pozwalających na doskonały komfort życia. Najwyższe zarobki można odnotować w wielu dziedzinach, które mają pewną część wspólną. O wzroście wynagradzania decydują specyficzne umiejętności osoby. Jakie zawody mogą cieszyć się najwyższą pensją? Odpowiedź poniżej.

Najlepiej opłacane profesje

Rozwój branży IT wymaga coraz to nowych i wyspecjalizowanych pracowników. Ta właśnie gałąź pozwala na zarobienie sporych sum pieniędzy. Sprawny informatyk zarabia od kilku (już na samym początku) do kilkunastu tysięcy na rękę. Architekci, projektanci systemów IT, programiści, specjaliści do spraw bezpieczeństwa, jak i inni specjaliści w branży mogą liczyć na spore przychody. 

Najlepsze zarobki notuje branża IT, medyczna oraz finansowa, jednakże kluczem do zarabiania dobrych pieniędzy jest odpowiadanie na potrzeby rynku. źródło: pixabay.com

Kolejnymi intratnymi profesjami są te z dziedziny finansów. Wszelkiej maści kontrolerzy finansowi, osoby zajmujące się podatkami, czy konsultanci doradztwa podatkowego notują przychody nawet w granicach dziesięciu tysięcy na rękę. Warto wspomnieć, że doradcy muszą posiadać nie tylko wykształcenie, ale także zdany egzamin państwowy. 

Branża medyczna od zawsze była kojarzona z dobrobytem. Oczywiście nie dla wszystkich pracowników, jednakże w tej gałęzi można zarobić spore pieniądze. Przede wszystkim dobrze płatna jest branża farmaceutyczna. Producenci leków to szerokie zestawienie, jednakże sami specjaliści zajmujący się rejestracją leków inkasują powyżej siedmiu tysięcy miesięcznie. Dobrze zarabiają również lekarze rodzinni czy specjaliści prowadzący prywatną działalność. 

Niezmiennie posiadanie statusu dyrektora wiąże się z atrakcyjną pensją. W zależności od branży i firmy, którą się nadzoruje, pensje mogą się różnić. Prowadzone statystyki mówią, że dyrektorzy wiodących branż zarabiają od dwudziestu do nawet pięćdziesięciu tysięcy miesięcznie. Najwyższe kwoty inkasują dyrektorzy firm sektora prywatnego. I tutaj najlepsze zarobki posiadają dowodzący branżą IT, branżą medyczną (w szczególności farmaceutyczną) oraz dyrektorzy nadzorujący przedsiębiorstwa przemysłowe i usługowe. 

Fakty nieoczywiste

Powyższe profesje pozwalają na uzyskiwanie bardzo dobrych przychodów za swoją pracę. Są to stanowiska dość oczywiste. Warto jednak wspomnieć o sektorze, który niezwykle rzadko, albo nawet wcale nie pojawia się w zestawieniach, choć możliwości zarobienia są w nim bardzo duże. Chodzi tu o branże wykończeniową. Ekipy wykończeniowe to dziś towar deficytowy. Boom budowlany generuję potrzebę wszelkiej maści specjalistów: elektryków, hydraulików, malarzy pokojowych, glazurników, itp. Pracownicy dobrych, wykwalifikowanych, doświadczonych i cenionych ekip nie schodzą poniżej kilku tysięcy miesięcznie, a bardzo często przekraczają kilkanaście. 

Wniosek jest prosty – żeby dobrze zarabiać konieczne jest posiadanie umiejętności, które zaspokajają potrzeby obecnego rynku, a ten oferuje wiele. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *