Zakupy na raty, czy pożyczka?

Zakupy na raty, czy pożyczka?

Zakupy na raty, czy pożyczka?

Kiedy szykuje nam się większy zakup, a nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki, zastanawiamy się jak go sfinansować. Wiele sklepów branżowych, a także producentów sprzętu RTV i AGD proponuje atrakcyjne umowy ratalne, jednak czy są one rzeczywiście najbardziej opłacalne?

Raty zero procent

Niewątpliwe oferta rat 0% przy zakupie drogiego sprzętu RTV, AGD lub mebli, to atrakcyjna propozycja dla każdego klienta. Przy rozłożeniu spłaty na 4 lub 5 lat, miesięczna rata jest naprawdę niewielką kwotą i w sumie, po całkowitej spłacie nie przewyższa ceny, jaką obecnie trzeba za dany artykuł uiścić. Problem leży jedynie w tym, że nie każdy może liczyć na podpisanie umowy ratalnej. Aby do niej doszło klient musi przedstawić szereg dokumentów i zaświadczeń, które uwiarygodnią jego dochody oraz stan majątkowy. Nierzadko trzeba będzie przedstawić zaświadczenia z miejsca pracy oraz z banku.

Prowizja zero procent

Tymczasem krótkoterminowe pożyczki dla osób fizycznych są dostępne praktycznie od ręki. Do ich uzyskania nie trzeba starać się o specjalne zaświadczenia. Najczęściej wystarczy aktywne konto bankowe i aktualny adres zamieszkania w Polsce, a co za tym idzie również posiadanie polskiego obywatelstwa. Dodatkowo, decyzja o udzieleniu pożyczki jest bardzo szybka i niektóre parabanki są w stanie przelać żądaną kwotę już w 15 minut po złożeniu wniosku. W końcu oferta taka jak w Vivusie daje możliwość wzięcia pierwszej pożyczki za darmo, czyli bez prowizji. Zwraca się dokładnie tyle, ile się pożyczyło. Tyle tylko, że trzeba to zrobić dość szybko, bo już za 30 dni.

Polecam również ten artykuł: http://www.timeto.pl/spolecznie/prawo/751-kilka-dni-do-namys%C5%82u-wi%C4%99cej%E2%80%A6

Źródło obrazka: chwilowkiblog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *