Zainwestuj w dziecko – ile kosztuje najlepsze przedszkole?

Zainwestuj w dziecko – ile kosztuje najlepsze przedszkole?

Zainwestuj w dziecko – ile kosztuje najlepsze przedszkole?

Wiadomo, że naszym maluszkom chcemy dać wszystko, co najlepsze. Od najmłodszych lat dbamy o ich rozwój w domu, a kiedy podrosną – szukamy odpowiedniego przedszkola, któremu powierzymy ich wychowanie. Jednak znalezienie najlepszego przedszkola dla dziecka nie jest sprawą prostą, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak odległość od domu, profil placówki, kadra, czy wreszcie kwestie finansowe. Powinniśmy przy tym pamiętać, że te ostatnie nie mogą przysłaniać nam celu nadrzędnego, jakim jest dobro naszego dziecka. Nikogo nie trzeba przekonywać, że inwestycja w edukację od najmłodszych lat opłaci się w przyszłości. Sprawdźmy ile trzeba wydać miesięcznie za miejsce w najlepszych przedszkolach w naszych miastach.

zajęcia w przedszkolu

http://qlkacafe.pl

Przedszkole publiczne lub prywatne

Zapewne pierwszym dylematem rodziców przyszłego przedszkolaka będzie wybór między przedszkolem prywatnym a publicznym, przy czym w wielu największych miastach Polski jest to wybór czysto teoretyczny, gdyż miejsc w publicznych przedszkolach zazwyczaj nie starcza dla wszystkich chętnych. Rodzice, którzy chcą umieścić swoje dziecko w państwowej placówce argumentują to przede wszystkim stosunkowo niskimi opłatami nie przekraczającymi zazwyczaj 300 zł miesięcznie. Muszą jednak liczyć się z dopłatami za wyżywienie, za dodatkowe zajęcia lub pozostawienie dziecka w przedszkolu powyżej ustalonego limitu godzin. Równie ważne, co kwestia finansowa jest bezpieczeństwo dzieci. Przedszkola państwowe objęte są systemem kontroli ze strony instytucji państwowych w obszarach takich jak edukacja, wymogi przeciwpożarowe, czy higiena. Z tego powodu wielu rodziców uważa, że często kontrolowane i odpowiadające obowiązującym normom przedszkola państwowe są najlepsze dla ich dzieci. Jednak wystarczy sprawdzić, czy wybrana placówka prywatna również przeszła weryfikację ze strony organów kontroli, by upewnić się o panujących w niej standardach.

przedszkole katolickie

http://www.kurierlubelski.pl

Przedszkole jedyne w swoim rodzaju

W największych miastach Polski oferta przedszkoli prywatnych jest bardzo różnorodna. Czasem trudno jest wybrać to jedyne spośród podobnie wyglądających kolorowych budynków z salami wypełnionymi ciekawymi zabawkami i mnogością zajęć edukacyjnych. Oczywiście najlepiej jest odwiedzić każde miejsce osobiście i samemu sprawdzić następujące fakty:

  • ogólna atmosfera i pierwsze wrażenie,

  • kompetencje kadry,

  • jakość posiłków,

  • rytm dnia,

  • liczebność grup.

Jeśli warunki przypadną nam do gustu możemy rozważyć kwestie dotyczące edukacji. Niektórzy rodzice chcą, by ich dzieci wyrastały w szczególnej atmosferze i miały przekazywane od najmłodszych lat określone wartości etyczne. Innym zależy na intensywnym odkrywaniu potencjału i optymalnym rozwoju ich zdolności. W końcu są też i tacy, którzy pragną bezstresowego wychowania dla swoich dzieci, albo też potrzebują stworzyć im specyficzne warunki rozwoju. W każdym z tych przypadków warto dokładniej przyjrzeć się profilowi placówki, porozmawiać o jej misji z dyrekcją, a także sprawdzić, jakie metody wychowania są w nim stosowane. Oto kilka przykładów wraz z cenami:

  1. Przedszkole katolickie, gdzie dzieciom przekazywane są wartości chrześcijańskie, a udział w uroczystościach kościelnych stanowi cześć programu nauczania – czesne za miesiąc od około 300-500 zł,

  2. Przedszkole dwujęzyczne, gdzie część zajęć prowadzona jest w języku angielskim – około 1500-1600 zł za miesiąc,

  3. Przedszkole Montessori , gdzie stosuje się zindywidualizowane nauczanie każdego dziecka – od około 300 zł za miesiąc.

źródło obrazka wyróżniającego: www.turek.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *