Wydatki dżentelmenów na 8 Marca

Wydatki dżentelmenów na 8 Marca

Wydatki dżentelmenów na 8 Marca

Jak się okazuje tradycja obdarowywania Pań kwiatami w w Dniu ich Święta, które na całym świecie obchodzi się 8 Marca, jeszcze u nas nie upadla. W centrach handlowych widać osoby zatrudnione do wręczania symbolicznych tulipanów przechodzącym klientkom, a i pracodawcy nie szczędzą wydatków, by umilić Ten dzień swoim pracownicom. Prawdziwi dżentelmeni nie zawahają się wysupłać ostatni grosz z kieszeni, żeby tylko zadowolić damę swego serca wymarzonym bukietem róż.

Mowa kwiatów zrozumiała dla pań

Niektóre kobiety przywiązują wagę nie tylko do wyglądu otrzymanej wiązanki ale zwracają także uwagę na symboliczne znaczenie kwiatów. Jeśli nie jesteśmy pewni co z mowy kwiatów wyczyta obdarowana nimi niewiasta lepiej zwróćmy się po poradę do profesjonalnej florystki. Ona doradzi, jaki kolor i gatunek kwiatów wybrać, gdy jest się zakochanym (tu oczywiście najlepiej sprawdzi się czerwona róża) albo gdy chce się okazać tylko przyjaźń (bratki są niezastąpione w tej roli) i wyjaśni dlaczego w pewnych sytuacjach lepiej unikać kwiatów w żółtym lub fioletowym kolorze.

Wymarzony bukiet czy symboliczny tulipan

Mówi się, że najważniejszy jest gest. Tymczasem niektóre panie oczekują konkretnych prezentów. Dla nich różnica między ułożona przez kwiaciarkę kompozycją z gerberów i margerytek z dodatkiem ozdobnych liści i paprotki a na szybce skleconą wiązanka tulipanów jest oczywista. Może dlatego, że koszty jednej i drugiej bardzo się od siebie różnią. Idąc „po kosztach” wielu panów decyduje się na zakup większej ilości tulipanów, z których każdy kosztuje od złotówki do kilku złotych i po okręceniu w folię i przewiązaniu wstążeczką stanowi symboliczny dowód pamięci w tym wyjątkowym dla Pań dniu. Dżentelmen umie wybrnąć z każdej sytuacji.

 

źródło obrazka wyróżniającego: bi.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *