Wniosek o pożyczkę krok po kroku

Wniosek o pożyczkę krok po kroku

Wniosek o pożyczkę krok po kroku

Decydując się na wzięcie pożyczki należy mieć świadomość, że związane jest to z wypełnieniem specjalnego wniosku. Pożyczki powinno zaciągać się wyłącznie w pewnych firmach, które charakteryzują się jasnością zasad. Dobrym wyborem jest są na przykład pożyczki vivus.pl, gdzie wypełnienie wniosku jest niezwykle proste. 

Krok pierwszy – rejestracja w serwisie

Warunkiem złożenia wniosku jest rejestracja profilu klienta w serwisie pożyczkowym. W przypadku pożyczek Vivus rejestracji dokonuje się pod tym linkiem: https://www.vivus.pl/register. Podczas tego procesu należy podać swoje dane osobowe oraz adres mailowy. Wtedy też ustala się hasło do profilu. Bardzo ważne jest podanie prawidłowego konta bankowego, na które zostanie przelana kwota pożyczki. Profil klienta umożliwia łatwą edycję danych oraz dostarcza wszystkich niezbędnych informacji na temat usług pożyczkowych. Po rejestracji w panelu wyznacza się kwotę pożyczki i przesyła zapytanie. 

Krok drugi – weryfikacja konta bankowego

Możliwość złożenia wniosku o pożyczę warunkowana jest potwierdzeniem danych osobowych klienta oraz pozytywnym zweryfikowaniem konta bankowego. Weryfikację wykonuje się poprzez przelanie niewielkiej kwoty na konto bankowe pożyczkodawcy. W przypadku pożyczek Vivus przelew można wykonać korzystając z jednej z dwóch możliwości:

  • serwis Blue Media – należy przelać kwotę 1 złoty,
  • tradycyjny przelew bankowy – należy przelać 1 grosz (w tym wypadku transakcja może potrwać nawet 48 godzin, dlatego jeżeli komuś zależy na czasie warto wybrać opcję pierwszą). 

Wniosek o pożyczkę to bardzo prosta procedura. Po zatwierdzeniu wniosku pieniądze bardzo szybko przelewane są na konto pożyczkobiorcy.
Image by _Alicja_ from Pixabay

Tytuł przelewu musi zawierać numer rejestracji przesyłany na adres e-mail właściciela konta oraz zgodę na zawarcie umowy pożyczki. Wykonując przelew realizuje się weryfikację konta, na które przekazana zostanie pożyczka. Istotne jest by właścicielem konta była ta sama osoba, która zarejestrowana została w panelu klienta. 

Krok trzeci – korzystaj z pożyczki!

Pozytywna weryfikacja wniosku oraz konta umożliwia przelanie kwoty pożyczki. Komunikat o przyznaniu pieniędzy dostępny jest w panelu klienta oraz dodatkowo przysłany jest także za pośrednictwem e-mail lub wiadomości tekstowej na telefon wnioskodawcy. Następnie na skrzynkę mailową pożyczkobiorcy wysyłana jest umowa pożyczki podpisana elektronicznie przez pożyczkodawcę. Po przesłaniu umowy kwota pożyczki przelewana jest na zweryfikowane wcześniej konto. W zależności od banku, w którym znajduje się konto pożyczkobiorcy, warunkowany jest czas zaksięgowania środków. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *