Własny ogródek – inwestycja, która się zwraca

Własny ogródek – inwestycja, która się zwraca

Własny ogródek – inwestycja, która się zwraca

Wraz z początkiem kwietnia nie da się nie zauważyć rozpoczynającego się sezonu wegetacyjnego. Trawa zielenieje i rośnie w oczach, na rabatkach pojawiają się pierwsze wiosenne kwiatki, a drzewa i krzewy wypuszczają pączki. Jest to najwyższy czas, żeby pomyśleć o własnym ogródku, jeśli taki posiadamy, a jeśli nie, to warto zastanowić się czy nie jest to przypadkiem dobra inwestycja.

Inwestycja w swój skrawek ziemi

Posiadanie własnego skrawka terenu nie jest oczywistością w miastach, gdzie większość z nas mieszka w blokach lub kamienicach, do których przynależy wspólny teren zarządzany albo przez wspólnotę albo przez spółdzielnię. O ile nie mamy w sobie zapału społecznika, to praca „na wspólnym polu” nie będzie nas pociągała i znacznie lepiej będzie pomyśleć o kupnie lub wydzierżawieniu ogrodu. Najprościej zostać działkowcem na jednej z działek w niedalekiej odległości od osiedla. Niezależnie od tego, czy nabyliśmy praw do działki czy też posiadamy własny ogród pod domem, dalszym inwestycjom nie będzie końca. Potrzebny będzie zakup narzędzi do uprawy, a każdym początkiem sezonu – zakup nasion i nasadzeń. Do tego w trakcie okresu wegetacyjnego trzeba będzie rośliny nawozić i chronić przed szkodnikami, co oczywiście będzie generować kolejne koszty.

Korzyści z posiadania ogródka

Jakby nie podsumowywać inwestycji we własny ogród, najważniejszy będzie czas i zainteresowanie jakie mu przeznaczymy. Niektórzy uprawiają swoje grządki z prawdziwą pasją i poświęcają im każdą wolną chwilę. W takich kategoriach należy też rozpatrywać główne zyski z tej inwestycji. Bo nie ważne ile kilogramów pomidorów czy truskawek zbierzemy albo jak wiele soku zrobimy z zebranych jabłek czy śliwek, ważne ile przyjemności wyciągniemy z naszego ogrodu. Przebywanie na świeżym powietrzu, ruch i satysfakcja z udanej hodowli, a także podziwianie piękna przyrody, to chyba największe korzyści na jakie można liczyć we własnym ogrodzie. Prawda, że się opłaca? 🙂

źródło obrazka wyróżniającego: sheknows.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *