Wakacyjny plan finansowy

Wakacyjny plan finansowy

Wakacyjny plan finansowy

Wyjazd na wakacje do duże wyzwanie dla naszego domowego budżetu. Jeśli nie udało nam się oszczędzić odpowiedniej sumy w ciągu roku, to wraz z nadejściem lata może okazać się, że po prostu nie stać nas na wymarzony wypoczynek. Nie warto jednak tak szybko rezygnować z marzeń i zamiast wpędzać się we frustrację z powodu upalnych dni spędzanych w domu poszukać pozytywnego wyjścia z tej sytuacji.

Wakacje i praca

Oczywiście urlop mamy po to, żeby wypoczywać. Jednak wizja przesiedzenia gorących letnich dni na działce u rodziców albo we własnym pokoju przed kompem nie każdego satysfakcjonuje. Dlatego warto ruszyć głową i poszukać sobie na przykład dorywczej pracy nad morzem. Owszem bieganie z tacą w nadmorskiej lodziarni to harówa, ale po niej czeka nas cały wieczór i zachód słońca na plaży. Poza tym możliwość poznania nowych ludzi i wpisania kolejnego doświadczenia do CV powinni być dodatkowym atutem do podjęcia takiej decyzji.

Wakacje i pieniądze

Nawet niezbyt komfortowe wakacje pod namiotem kosztują; na miejscu czeka nas opłacenie noclegu oraz dodatkowo potrzebne będą pieniądze na wyżywienie i dojazd. Prawdą jest też fakt, że łatwiej jest pożyczyć kilkaset złotych na kilkudniowy wypad na kemping nad morzem lub w górach niż kilka tysięcy na urlop all inclusive w Egipcie. Dlatego warto sprawdzić oferty takie jak w Vivusie, gdzie pierwsza pożyczka jest za darmo, a spłaca się ją dopiero po trzydziestu dniach. Zdążymy pożyczyć, wyjechać, wypocząć, wrócić i spłacić pożyczkę. W ten sposób sprawdzi się ich hasło reklamowe: Są wakacje – są pieniądze!

źródło obrazka: vivus.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *