Wakacje w ciepłym kraju – koszty

Wakacje w ciepłym kraju – koszty

Wakacje w ciepłym kraju – koszty

Co prawda większość z nas ma już o tej porze roku wycieczki do ciepłych krajów za sobą, jednak spora jest grupa osób, które decydują się na branie urlopu właśnie jesienią i zimą ze względu na kilka czynników. Przede wszystkim wyjazd w tym terminie jest tańszy, poza tym na miejscu nie będzie tak tłoczno jak latem, wreszcie słońce i wysokie temperatury cieszyć nas może jeszcze bardziej, gdy u nas zimno i plucha. Dlatego warto rozejrzeć się po folderach biur podróży i sprawdzić koszty wyjazdu do ciepłym kraju na najbliższy długi weekend albo zaplanować nawet dłuższy urlop w listopadzie.

wakacje w ciepłych krajach - koszty

www.eximtur.ro

Miejsce pobytu a cena

Wybierając miejsce na spędzenie wakacji mamy o nim najczęściej jakieś wyobrażenie. Lubimy kulturę danego kraju, jego kuchnię albo po prostu zdążyliśmy poznać niektóre widoki z pocztówek i zdjęć u znajomych i teraz chcemy sami przekonać się na własnej skórze, jak tam jest.

Wakacje nad Morzem Śródziemnym cieszą się od lat największym zainteresowaniem wśród naszych rodaków. Niektórym szczególnie atrakcyjne wydają się plaże Hiszpanii na Costa Brava , z których można wyskoczyć na zwiedzanie Barcelony, inni woleć będą Turcję z jej wspaniałą, pełną smakołyków kuchnią albo skuszą się na trochę egzotyki powiewającej od strony Afryki w Maroku. Jednych, drugich i trzecich pogodzić może cena wyjazdu, bo okazuje się że wakacje w krajach basenu Morza Śródziemnego kosztują bardzo podobnie, a różnice w cenie są raczej niewielkie. I tak za pobyt jednej osobę, w ciągu 6 dni w listopadzie zapłacimy:

 • Hiszpania Costa Brava – około 1560 zł
 • Turcja Alanya – około 1540 zł
 • Malta – od 1250 zł
 • Maroko – 1650 zł
 • Cypr – 1870 zł

Warunki pobytu a cena

Kiedy wiemy już, do którego z ciepłych krajów chcemy wybrać się na urlop, pole wyboru troche się uszczupli, ale nadal oferta będzie bardzo bogata. Do przewertowania pozostanie nam mnóstwo lokalizacji, jednak tym razem warto zagłębić się w szczegóły. Przede wszystkim obejrzeć dostępne zdjęcia hotelu oraz poczytać zamieszczone opnie i oceny, które powinny nam już dać pewne rozeznanie co do warunków pobytu. Potem sprawdźmy czy pod atrakcyjnie wyglądająca ceną nie kryje się krótszy pobyt albo obniżony standard pokoi. Wreszcie sprawdźmy, czy przy zakładanej liczbie osób na wyjazd (na przykład czteroosobowa rodzina z dwójką dzieci) pobyt w danej lokalizacji nie będzie nam się lepiej opłacał ze względu na zniżki dla rodzin lub zredukowane ceny za pobyt dzieci. Istotna jest także klasa hotelu, ilość gwiazdek oraz dostępna infrastruktura, taka jak baseny, sauna czy siłownie. Nie bez znaczenia dla wypoczynku będą też dodatkowe atrakcje organizowane przez administrację hotelu, takie jak animacje wolnego czasu dla dzieci, czy wycieczki na zwiedzanie okolicy.

Z tych właśnie różnic w standardzie oferty wynikają różnice w cenie; pobyt na Costa Brava w Hiszpanii może równie dobrze kosztować około 1320, 1770, 1940, a nawet 2100 złotych za jedna osobę na tydzień.

wakacje w ciepłych krajach - koszty

gwmicdwt.890m.com

Last minute kontra first minut

Wybór między last minute a first minut praktycznie nie istnieje, ponieważ dotyczy on dwóch zupełnie innych sposobów na planowanie wakacji w ciepłych krajach. No, może z wyjątkiem czynnika ekonomicznego, który jednak je łączy. I jedne i drugie oferty wiążą się ze sporymi obniżkami cen w stosunku do ceny standardowej. Stad tak duże zainteresowanie nimi wśród turystów.

Last minut jak przypadek

Zwolennicy niespodzianek i podejmowania szybkich decyzji nie mają problemu z organizowaniem wakacji na ostatnią chwile. Im wystarczy, że zajrzą tuż przed wyjazdem do oferty biur podróży i sprawdzą, jakie kierunki są dostępne w last minute. Z moich ostatnich obserwacji wynika, że wakacje w następujących ciepłych krajach mogą być sporo tańsze w ofercie last minute, bo :

 • Egipt – około 1800 zł, zamiast 2000 zł
 • Cypr – około 1900 zł, zamiast 2500 zł
 • Madera – około 2000 zł, zamiast 2700 zł

Jednak i przy last minute przynajmniej odrobina planowania popłaca, bo na przykład decydując się na wyjazd do Maroka wkrótce zapłacimy ok 1700 zł, w terminie odległym o 8-14: ok 1600 zł, a za ponad 15 dni już tylko około 1500 zł.

First minute jak planowanie

Z oferty first minute skorzystają za to ci turyści, który lubią mieć z góry wszystko dobrze zaplanowane. Wybierając jesienią kierunki na swoje letnie wakacje będą mieli dość czasu, by porządnie się do takiego czasu przygotować. Poznać podstawy języka, poczytać o historii, a może nawet skorzystać z diety odchudzającej i siłowni, żeby na plaży pięknie się zaprezentować. Planując już teraz wakacje 2017 można liczyć na następując obniżki po wpłaceniu niewielkich zaliczek;

 • Hiszpania Costa Brawa – około 1250 zł, zamiast 1500 zł
 • Czarnogóra – około 1500 zł zamiast 1800 zł
 • Włochy – około 2000 zł zamiast 2400 zł.

 

zdjęcie obrazka wyróżniającego: ocdn.eu

Do stworzenia artykułu wykorzystano informacje pochodzące ze strony – http://turystyka.wp.pl/title,Ceny-w-Maroku-ile-kosztuja-wakacje-w-tym-kraju,wid,18458899,wiadomosc.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *