Wakacje pożyczkowe – co to takiego?

Wakacje pożyczkowe – co to takiego?

Wakacje pożyczkowe – co to takiego?

Wyjazd na wakacje kojarzy nam się z beztroską i luzem; chcemy w tym czasie zapomnieć o problemach dnia codziennego i od nich odpocząć. Najczęściej robimy sobie wakacje od pracy albo od nauki, ale zdarza się, że i od znajomych, którzy na dłuższą metę także bywają męczący. Również w trakcie wakacji pożyczkowych oddalamy od siebie trudne chwile, a mianowicie te związane z upływającym terminem spłaty pożyczki. Pamiętajmy jednak, że tak jak po zakończonym urlopie wracamy do starych obowiązków, tak też i po wakacjach pożyczkowych, wracamy do harmonogramu spłaty rat. Kiedy i na jakich warunkach można otrzymać zgodę na wakacje pożyczkowe zobaczmy poniżej.

Gdy pojawią się inne wydatki

To jasne, że podpisując umowę pożyczki nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich przyszłych zdarzeń. Niektóre z nich mogą nadszarpnąć nasz domowy budżet w takim stopniu, że trudno nam się będzie wywiązać z innych zobowiązań finansowych, w tym w terminowej spłaty kolejnej raty pożyczki.

Nieprzewidziana awaria

Takim zdarzeniem mogą stać się wszelkie awarie sprzętów RTV i AGD w domu. W niewielu rodzinach da się normalnie żyć bez sprawnie funkcjonującej pralki czy lodówki. Telewizor nie jest już tak bardzo niezbędny, jednak bez niego robi się w domu dość ponuro. Szczęście w nieszczęściu jest wtedy, gdy awaria nastąpi w okresie gwarancji, w innym przypadku potrzebna będzie kwota od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych na pokrycie kosztów naprawy, a jeśli ta nie będzie możliwa, to wydatek będzie jeszcze większy, bo trzeba będzie kupić nowe urządzenie.

niespodziewane zdarzenie

stocksnap.io

Niezapowiedziana uroczystość

Niektóre uroczystości w rodzinie planujemy z dużym wyprzedzeniem. Daty Pierwszej Komunii Syna czy Jubileuszu Dziadków ustalane są z góry i wystarczy tylko dobrze zaplanować wydatki, żeby dać sobie radę z pokryciem kosztów zakupu prezentu lub zafundowaniem wystawnego obiadu dla gości. Jednak o niektórych imprezach dowiadujemy się prawie w ostatniej chwili, kiedy nie ma już czasu na zgromadzenie niezbędnych środków; a to Znajomi przyjdą poprosić by zostać Chrzestnym ich dziecka, a to otrzymamy pocztą zaproszenie na Ślub do Kuzynki na drugim końcu Polski. W takich okolicznościach, oprócz wydatków na strój i dojazd trzeba także przewidzieć kwotę na prezent.

Gdy pojawią się trudności w spłacie

Pojawiające się w życiu trudności to najczęstsza przyczyna przedłużania terminów spłaty pożyczki. Oczywiście każdy z nas ma inne sposoby pokonywania przeciwności losu, jednak przeżycie, z którym na pewno trudno jest sobie poradzić każdemu, to utrata pracy a wraz z nią utrata dochodów.

Utrata dochodów a spłata pożyczki

Kiedy wypłata przestaje wpływać na konto pracownika traci on płynność finansową i w konsekwencji może stać się niewypłacalny. Zanim odzyska równowagę finansową dzięki zasiłkowi dla bezrobotnych albo znalezieniu nowej pracy może minąć miesiąc, a nawet dłużej. Wiadomo, że w tym czasie nie będzie w stanie spłacać pożyczki, bo pieniędzy będzie przede wszystkim potrzebował na utrzymanie. Choć utrata dochodów to nie pora na myślenie o wakacjach, to jednak jest to najwyższy czas na skorzystanie z wakacji pożyczkowych

ochrona dochodów

sferafinansow.pl

Jak skorzystać z wakacji pożyczkowych?

Umowa pożyczki zazwyczaj dokładnie precyzuje procedurę wystąpienia o przedłużenie terminu spłaty. W Zaplo na przykład oferowana jest możliwość przesunięcia spłaty pożyczki o jeden miesiąc, co właśnie nazywa się wakacjami pożyczkowymi. Aby mieć pewność, że oferta wakacji pożyczkowych jest dla nas dostępna najlepiej skontaktować się z pożyczkodawcą lub oczekiwać na sms z potwierdzeniem. Oczywiście taki rodzaj przedłużenia terminu spłaty odbywa się za dodatkową opłatą, a kwotę należną z tego tytułu pożyczkodawca potwierdza mailem. Co ciekawe, w Zaplo, można skorzystać z wakacji pożyczkowych nawet kilka razy w roku. Więcej szczegółów na temat udzielanych wakacji pożyczkowych dowiedzieć się można z oficjalnej strony pożyczkodawcy lub kontaktując się z konsultantem.

źróło obrazka wyróżniającego: stocksnap.io

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *