Wakacje 2019 – jakie wakacyjne destynacje są najpopularniejsze?

Wakacje 2019 – jakie wakacyjne destynacje są najpopularniejsze?

Wakacje 2019 – jakie wakacyjne destynacje są najpopularniejsze?

Wakacje to upragniony czas wszystkich pracujących. Jakość życia oraz zarobki w Polsce rosną, przez co Polacy coraz częściej wybierają wyjazdy zagraniczne. Biura podróży, umiejętnie przewidując popyt dostosowują ofertę do klientów – ich gustów oraz możliwości finansowych. 

Europa – najchętniej wybierane kierunki wakacyjne

Kontynent europejski bogaty jest w atrakcyjne wakacyjnie miejsca, które bardzo często wybierane są przez polskich turystów. Nieśmiertelne destynacje, to te znajdujące się w basenie Morza Śródziemnego. Włochy i Hiszpania to kraje oblegane przez urlopowiczów z Polski. Popularności nie można odebrać położonej nad Atlantykiem Portugalii. Wracając do rejonu śródziemnomorskiego także Grecja chętnie odwiedzana jest przez Polaków – można tam naprawdę odpocząć w bardzo dobrej cenie. Atrakcyjną opcją jest również Cypr oraz Malta. We wszystkich tych krajach doskonałe warunki są nie tylko dla tych, którzy marzą wyłącznie o błogim lenistwie na plaży, ale także dla aktywnych oraz spragnionych zwiedzania. Na terenie Starego Kontynentu stale rosnącą popularnością cieszą się Bałkany. Takie kraje jak Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia czy Albania na stałe weszły do kanonu kierunków wakacyjnych Polaków.

Rosnąca sława Bliskiego Wschodu

Popularne kierunki wakacyjne to przede wszystkim kraje Europy, Azji, Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Image by Pexels from Pixabay

Nie wszystkich zadowalają wakacje europejskie, dlatego też poszukują innych wariantów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się destynacje bliskowschodnie i nie chodzi tutaj wyłącznie o popularny Egipt czy Turcję. Wielu Polaków na wakacje wyjeżdża do Izraela, który pochwalić się może nie tylko kulturowym bogactwem, ale także idealnymi warunkami wypoczynkowymi. Niezwykłą popularnością cieszą się Zjednoczone Emiraty Arabskie z nowoczesnymi i dynamicznie rozwijającymi się miastami jak Dubaj czy Abu Zabi, które coraz częściej goszczą turystów z Polski. Rośnie również zaciekawienie takimi krajami, jak Iran, Katar czy Oman. 

Egzotyczne wakacje

Chęć poznania nowych i odległych kultur oraz wypoczynku w egzotycznych lokalizacjach sprawia, że sporo urlopowiczów decyduje się na wybór dalekich krajów znajdujących się na takich kontynentach, jak Azja, Afryka, czy Ameryka Południowa i Środkowa. Najchętniej wybierane kierunki azjatyckie, to Chiny, Tajlandia, Wietnam oraz Indie. Kontynent afrykański przyciąga Kenią, Zanzibarem oraz Tanzanią. Kierunek amerykański, to przede wszystkim wyspy – Kuba, Dominikana, ale także kraje, takie jak Meksyk, Argentyna, Brazylia czy Peru. 

Wakacje marzeń w zasięgu ręki

Sprawą oczywistą jest, że każdy wakacyjny wyjazd generuje koszty. Nie zawsze uda się odłożyć na wymarzony wypoczynek, wtedy też wybiera się tańsze opcje, które powodują często frustracje i negatywnie wpływają na odpoczynek. Warto jest więc zapewnić sobie komfort wakacji, o których się marzyło poprzez skorzystanie z krótkoterminowych pożyczek. Firmy pożyczkowe oferują swoje usługi na bardzo dobrych warunkach. Pożyczki online są bardzo proste w uzyskaniu oraz bezpieczne, a pieniądze zostają przelane na konto w bardzo krótkim czasie od akceptacji wniosku. Na wakacjach i odpoczynku nie warto oszczędzać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *