Urządzamy kącik biurowy w salonie

Urządzamy kącik biurowy w salonie

Urządzamy kącik biurowy w salonie

 

Nie każdego z nas stać na urządzenie sobie oddzielnego biura, szczególnie wtedy, gdy dopiero zaczynamy własny biznes albo właśnie podjęliśmy pracę zdalną. Zazwyczaj brakuje nam dodatkowego pomieszczenia we własnym domu, które moglibyśmy przeznaczyć na gabinet. Coraz częściej mały kącik biurowy jest nam potrzebny również do zajęć nie związanych z pracą. Trzeba przecież mieć odpowiednie miejsce na ustawienie komputera, z którego wysyłać będziemy przelewy i przeglądać prywatną pocztę. Stąd wielu z nas decyduje się na urządzenie kącika biurowego w salonie. Jest to kompromis, który sprawdzi się w wielu mieszkaniach ku zadowoleniu wszystkich użytkowników.

Dobry projekt to podstawa

Aby nasz kącik biurowy nie kolidował z interesami współmieszkańców trzeba dobrze przemyśleć sprawę jego lokalizacji. Na pewno nie powinien znajdować się w przejściu, ani w miejscu, gdzie będzie zasłaniał telewizor lub inny sprzęt używany przez pozostałych domowników. Musi także być na tyle zaciszny, by osobie siedzącej przy komputerze lub nad dokumentami stwarzał warunki do koncentracji i pracy. Stąd najlepiej będzie umieścić go w miejscu, które sugeruje już jego nazwa, a mianowicie w kącie czy rogu pomieszczenia.

Jeszcze innym pomysłem, który sprawdzi się zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni jest zaprojektowanie „miejsca do pracy w szafie”. Dzięki systemowi drzwi przesuwnych, a także dowolnej kompozycji półek w środku, możemy tak zmodyfikować szafę wnękowa, by pomieściła biurko z komputerem oraz niezbędne akcesoria do pracy.

jasne miejsce do pracy

http://www.domzpomyslem.pl

Wygoda i oświetlenie

Drugą istotną kwestią jest zapewnienie sobie wygodnej pozycji do pracy. W tym celu obliczmy dokładnie ilość dostępnej przestrzeni w kąciku i dobierzmy do niej odpowiednie biurko oraz krzesło o ergonomicznych kształtach, które pozwolą na przyjęcie wygodnego ułożenia ciała podczas pracy i będą powodować mniejsze zmęczenie.

Wreszcie bardzo ważne jest prawidłowe oświetlenie w miejscu, gdzie się czyta lub pracuje. Aby zapewnić sobie dostateczną ustawmy wydajną lampkę biurkową lub zainstalujmy oświetlenie punktowe nad biurkiem. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, umieśćmy kącik biurowy w bliskiej odległości od źródła światła naturalnego, a więc tuż przy oknie, pod świetlikiem lub oknem dachowych albo przy wyjściu na taras lub balkon.

szafa na biurko

http://www.urzadzamy.pl

Budżet na realizację kącika biurowego

Kiedy już powstanie projekt naszego kącika biurowego, nadchodzi czas na przystąpienie do jego realizacji. W celu optymalizacji budżetu najlepiej porównać ceny mebli i akcesoriów dostępnych na rynku i wybrać te najbardziej korzystne. Pamiętajmy jednak, żeby dbając o nieprzekroczenie budżetu nie obniżać wymogów, co do jakości kupowanych sprzętów, ponieważ potem przypłacić to możemy wadą postawy albo pogorszeniem wzroku albo też dopłacać będziemy musieli za ich naprawę lub wymianę.

  • Biurko – około 150-1000 zł

  • Krzesło biurowe – około 150-1500 zł

  • Szafa biurowa – około 400-2000 zł

  • Lampka biurkowa – około 50-300 zł

źródło obrazka wyrózniającego: http://www.domzpomyslem.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *