Szkolna wyprawka – ile trzeba na nią wydać?

Szkolna wyprawka – ile trzeba na nią wydać?

Szkolna wyprawka – ile trzeba na nią wydać?

Jak co roku o tej porze, w księgarniach i sklepach papierniczych tłoczą się zatroskani rodzice w poszukiwaniu elementów wyprawki szkolnej dla swoich pociech. Znów słychać dające wiele do myślenia westchnienia: ”A mówi się, że edukacja w Polsce jest darmowa…” Otóż, może i jest darmowa, z tym, że najpierw trzeba wydać około 400 złotych na komplet nowych podręczników i zeszytów ćwiczeń, a następne jeszcze kilkaset złotych na dodatkowe akcesoria, ubrania i buty do szkoły.

Pomoc w szkolnych zakupach

Nie wszyscy uczniowie szkół podstawowych mogą liczyć na pomoc Państwa w przygotowaniu do nowego roku szkolnego. Darmowe podręczniki dostaną w tym roku tylko pierwszaki i czwartoklasiści. Reszta sama musi zadbać o to, by ich tornister nie świecił pustkami, a na szkolnej ławce podczas lekcji zagościły odpowiednie książki, zeszyty ćwiczeń i przybory. Oczywiście istnieje jeszcze sporo instytucji działających lokalnie, które pomagają najuboższym rodzinom uporać się z wydatkami szkolnymi. Także niektórzy pracodawcy są w stanie wysupłać środki z funduszy socjalnych i wspomóc swoich pracowników oferując im bony zakupowe do księgarni oraz sklepów z artykułami papierniczymi.

Sposoby sfinansowania wyprawki

Tak, czy inaczej do wydatków na początku nowego roku szkolnego trzeba się przygotować. Może to być trudne, bo za nami przecież pełne atrakcji wakacje, które także potrafią nadszarpnąć domowy budżet. Tymczasem oprócz zakupów artykułów szkolnych najczęściej we wrześniu czeka nas także opłacenie składek na ubezpieczenie, komitet rodzicielski i innych opłat zwyczajowo pobieranych w tym okresie w szkołach. Jeśli nie możemy liczyć na pomoc dalszej rodziny, staramy się radzić sobie sami poprzez skorzystanie ze zgromadzonych wcześniej oszczędności lub zaciągnięcie krótkoterminowych pożyczek.

źródło obrazka wyróżniajacego: d.webgenerator24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *