Święta Wielkanocne 2019 – ile wydasz na zakupy?

Święta Wielkanocne 2019 – ile wydasz na zakupy?

Święta Wielkanocne 2019 – ile wydasz na zakupy?

Wielkanoc to święto ruchome, które uzależnione jest od pierwszej wiosennej pełni księżyca. W 2019 roku Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia. Późny termin daje więcej czasu na przygotowania, które oczywiście związane są z wydatkami. Ile w 2019 trzeba będzie wydać na przygotowanie Świąt Wielkiej Nocy?

Lista zakupów wielkanocnych

Tradycyjny koszyczek wielkanocny wypełniony jest pokarmami. To właśnie produkty żywnościowe, których cena stale rośnie, są podstawą świątecznych zakupów. źródło: https://pixabay.com

Święta Wielkanocne, to zaledwie dwa dni (w roku 2019 będzie to 21-22 kwietnia), jednakże jest to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi przy wspólnym stole. Wielkanoc posiada także swoje tradycje, przede wszystkim kulinarne. Pokarmy posiadają bogatą symbolikę wielkanocną, dlatego też noszone są w koszyczku wielkanocnym do poświęcenia. Ważne są także świąteczne ozdoby, wśród których królują pisanki, które upiększają domy i mieszkania. Przygotowania świąteczne w dużej mierze związane są z zakupami. Na co przede wszystkim wydaje się pieniądze na Wielkanoc?

Jedne z najważniejszych pozycji, jakie zawierać będzie wielkanocna lista zakupów, to pokarmy do świątecznego koszyczka, z których, jak zostało wspomniane, każdy posiada ważną symbolikę. Będą to: jajka, sól, chrzan, chleb, wędliny, woda oraz wielkanocny baranek z ciasta lub cukru. Zakupić należy także inne produkty żywnościowe będące składnikami świątecznych potraw i wypieków. W sklepach i marketach spożywczych wydaje się największą część pieniędzy przeznaczonych na przygotowanie do świąt. W zależności od ilości gości przy świątecznym stole, koszty te będą rosły. Dla wielu nie mniej ważny od suto zastawionego stołu jest wielkanocny wystrój. Pisanki, stroiki, kwiaty – wszystko to, co doda uroku tym wyjątkowym chwilom. Pisanki można zakpić gotowe lub samodzielnie wykonać je w rodzinnym gronie. Wymaga to oczywiście nie tylko odrobiny umiejętności, ale także zakupienia narzędzi (farbki, pędzle itp.). Świąteczne zakupy to niezbędny etap przygotowania się do świąt.

Świąteczne wydatki – wzrost kosztów

Wydatki na Wielkanoc, choć trudno je porównywać do tych na Boże Narodzenie, to niekiedy mogą lekko nadszarpnąć domowy budżet. Ceny żywności stale idą w górę. Wystarczy przeanalizować dane z ubiegłych lat, by zauważyć, że rok rocznie średnia wysokość kosztów ponoszonych z uwagi na święta wzrasta nawet o 20% w porównaniu do roku poprzedniego. Kwota, jaką polskie rodziny wydają na przygotowanie świąt wynosi od 200 złotych do nawet ponad 1000 złotych. Ostateczna wysokość kwoty uzależniona jest oczywiście od wielkości rodziny oraz przewidywanych gości. Święta Wielkanocne, to czas, który warto spędzać z najbliższymi bez martwienia się o to, co i ile znajdzie się na stole. Dobrym sposobem na podreperowanie przedświątecznego budżetu są elastyczne pożyczki pozabankowe – bezpieczne, atrakcyjne i szybkie wsparcie finansowe. Wspólne chwile przy rodzinnym stole to najlepsza inwestycja. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *