Suwaki zamiast kalkulatorów

Suwaki zamiast kalkulatorów

Suwaki zamiast kalkulatorów

Ludzie od zawsze pomagali sobie w liczeniu, zwłaszcza gdy w grę wchodziły poważne transakcje. Kolejne kreski wyryte na skale w jaskini symbolizowały liczbę sprzedanych skór, liczydła pomagały Rzymianom w handlu wszelkimi dobrami, a my w dzisiejszych czasach często sięgamy po kalkulatory, żeby ułatwić sobie podliczenie należności. Jednak nawet wyposażeni w najnowsze modele maszyn liczących możemy nie poradzić sobie z prawidłowym wyliczeniem niektórych kwot. Tu pomóc mogą tylko … suwaki!

Suwak, a rata kredytu

Pierwszy raz na suwaki natknęłam się skuszona ofertą niskooprocentowanego kredytu. Bank, który udzielał tychże kredytów reklamował je jako najtańsze na rynku podając procent gwarantowanych odsetek. Nie tylko urodzeni humaniści, lekkoduchy czy osoby dotknięte dyskalkulią mogłyby mieć problemy z ogarnięciem tych informacji. Pomogły suwaki. Na jednym z nich zaznaczyłam kwotę kredytu, która mnie interesuje, a na drugim czas, jakiego potrzebuje, żeby go spłacić, po czym w jednej sekundzie zobaczyłam na ekranie mojego komputera wyliczoną kwotę miesięcznej raty. W ten sposób reklamowe slogany przemówiły do mnie konkretnymi sumami. Nie muszę zaznaczać, co było dla mnie bardziej przekonujące.

Suwak, a spłata pożyczki

Teraz znów przyszło mi skorzystać z suwaka. Sytuacja dotyczyła krótkoterminowej pożyczki. Chciałam zorientować się, która z instytucji pozabankowych daje najlepsze warunki. Na stronie Vivusa znalazłam suwaki, które pozwoliły mi to wyliczyć. Na pierwszym z nich zaznacza się, ile się chce pożyczyć, przy czym inne reguły dotyczą pierwszej pożyczki, a inne kolejnej, więc trzeba otworzyć suwak w odpowiedniej zakładce. Na drugim suwaku określa się na ile dni pożycza się wymienioną wyżej kwotę. Po chwili z boku ekranu mamy już komplet danych, czyli termin i całkowitą kwotę spłaty wraz z jej częściami składowymi, czyli prowizją oraz obowiązującym RRSO. Do tego Vivus daje możliwość przedłużenia czasu spłaty o kolejne 7,14 lub 30 dni po uiszczeniu dodatkowych opłat również ujętych w tym zestawieniu. W ten sposób Vivus pomógł mi podjąć decyzję, bo przekonał mnie konkretnymi sumami.

Tak więc suwaki to synonim wygody. Ale korzyści z chwilówek jest jeszcze więcej. Jedna z nich to spora oszczędność – szczególnie jeśli chodzi o pierwszą pożyczkę, bo oddajemy tyle samo ile pożyczyliśmy. Warto o tym pamiętać i zamiast narzekać na złą sytuację finansową, wziąć sprawy w swoje ręce 🙂

źródło obrazka wyróżniającego: gaikokumaniakku.files.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *