Sposoby i rodzaje depilacji – która dla kogo i ile to kosztuje?

Sposoby i rodzaje depilacji – która dla kogo i ile to kosztuje?

Sposoby i rodzaje depilacji – która dla kogo i ile to kosztuje?

Czy też widzieliście w sieci memy kpiące z biednych kobiet walczących z depilatorem o godny wygląd na wiosnę? Mnie zdarzyło się ich widzieć kilka i choć wzbudziły we mnie ochotę do śmiechu, to jednak trudno po części nie przyznać im racji. Wiosną, gdy odkrywamy więcej ciała, depilacja staje się absolutną koniecznością, którą zimą dawało się czasami trochę oszukać. Niektórym wystarczą sprawdzone od lat sposoby pozbywania się zbędnego owłosienia, takie jak golenie maszynką lub stosowanie ręcznego depilatora; innych mogą zainteresować nowinki. Sprawdźmy , co w temacie depilacji oferują nam dzisiaj gabinety kosmetyczne.

depilacja pach

http://clinicadermatologica.pl

Depilacja laserowa – trwała i szybka

Sprawdź również artykuł: "Przygotuj się do lata - wszystko o depilacji"

Jej efekty są dużo bardziej trwałe niż w przypadku tradycyjnych zbiegów. Wykonuje się ją profesjonalnym sprzętem, do obsługi którego potrzebne są specjalne certyfikaty. Podczas zabiegu głowica lasera nagrzewa obszary pod skórą, niszcząc niepotrzebne włosy u ich nasady. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do zabiegu, które trzeba wykluczyć zanim się na niego zdecydujemy, a są to:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • opalenizna,
  • stosowanie światłoczułych leków i ziół,
  • inna technika depilacji wykonywana na miesiąc wcześniej,
  • niektóre choroby przewlekłe,
  • zmiany chorobowe na skórze w miejscu depilacji,
  • choroby skóry.

Ceny zabiegów depilacji laserowej różnią się w zależności od obszaru ciała, którym są objęte. I tak:

bikini – około 200 zł

nogi – około 400 zł

pachy – około 200 zł

wąsik – około 100 zł

Depilacja woskiem a gładkość skóry

Choć niektórzy uważają ją za szczególnie bolesną, to jednak jej efektem jest wyjątkowo gładka skóra dla której warto trochę pocierpieć. Ta wyjątkową gładkość skóry bierze się stad, ze wosk usuwa wraz z owłosieniem również wierzchnią rogową warstwę naskórka . Co więcej depilację woskiem mogą stosować także osoby o wrażliwej skórze, jednak przed zabiegiem trzeba sprawdzić, czy na jej powierzchni nie ma zmian chorobowych lub skutków podrażnienia na przykład opalaniem lub alergenami. Ceny depilacji mogą różnić się ze względu na użycie twardego lub miękkiego wosku, i tak:

twarz – około 35-50 zł

wąsik – około 15-20 zł

regulacja brwi – około 20-25 zł

bikini – około 40-90 zł

nogi – 80 zł

depilowanie woskiem

http://kosmetyka-laserowa.pl

Depilacja brazylijska – intymna i profesjonalna

Sporo się o niej słyszy i staje się coraz bardziej popularna. Depilacja brazylijska nazywana także hollywoodzką polega na całkowitej depilacji miejsc intymnych za pomocą wosku. Jest dość bolesna, jednak trwały efekt, a przede wszystkim komfort, jaki daje ona przy noszeniu kostiumów kąpielowych warte są tego wysiłku. Pocieszający jest również fakt, że odrastające włoski są coraz słabsze, więc kolejne zabiegi bikini brazylijskiego przebiegają zupełnie łagodnie. Zabieg trwa około 15 minut i pozostawia gładką skórę. Jego koszt należy obliczać na około 100 zł.

Nie wszyscy zdecydują się an kompletna depilację. Większość z nas skorzysta z kilu zabiegów, aby rozłożyć zarówno wysiłek organizmu jak i wysiłek finansowy związany z kosztami wizyt u kosmetyczki. Wydatki na depilacje można sfinansować z krótkoterminowych pożyczek gotówkowych w firmie Vivus.

bikini brazylijskie

http://timeforwax.pl/

Źródła informacji: http://waxcenter.pl/, http://www.laserdelux.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *