Skok do SKOK albo w bok

Skok do SKOK albo w bok

Skok do SKOK albo w bok

Szyldy z napisem SKOK wyrastają wokół nas niby grzyby po deszczu. W mojej okolicy tam gdzie do niedawna stał wolny lokal teraz działa placówka SKOK-u. Warto zbadać, co to za instytucja, bo rozszerzenie skrótu SKOK, czyli Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej jeszcze niewiele mi mówi.

Skok do SKOK

Jak się okazuje SKOK-i działają w Polsce już od 1992, a ich funkcjonowanie zbliżonej jest do znanych na całym świeci unii kredytowych. Osoby zainteresowane ofertą SKOK-ów zostają ich członkami wypełniając deklarację członkowską i opłacając wpisowe. Do tego zobowiązane są do wykupu przynajmniej jednego udziału oraz do wniesienia wkładu członkowskiego. Zazwyczaj są to niewysokie kwoty, więc członkami SKOK-ów mogą zostać osoby reprezentujące różne zawody lub należące do różnych organizacji społecznych. Zostanie współwłaścicielem SKOK otwiera drogę do wielu usług finansowych. Przede wszystkim można tu zdeponować swoje pieniądze i założyć lokaty, ubezpieczyć się lub założyć konto emerytalne, a także otrzymać pożyczkę lub kredyt jak też skorzystać z wielu innych usług finansowych.

Skok w bok

Tymczasem podobną ofertę pożyczek i kredytów mają także parabanki i inne pozabankowe instytucje finansowe działające w naszym kraju. Jedną z nich jest na przykład Vivus, który udziela krótkoterminowych pożyczek zgodnie z przepisami prawa polskiego zawartymi w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o KK. Procedura otrzymania takiej pożyczki jest znacznie prostsza niż w przypadku SKOK. Liczba formalności ogranicza się do minimum i wszystko załatwić można zdalnie, a decyzja kredytowa zapada często w rekordowym czasie15 minut. Chyba zatem lepiej zrobić skok w bok niż odwiedzać najbliższy SKOK.

Źródło obrazka: cute-wallpaper.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *