Siłownia domowa w wersji mini – jak ją wyposażyć?

Siłownia domowa w wersji mini – jak ją wyposażyć?

Siłownia domowa w wersji mini – jak ją wyposażyć?

Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia są wprowadzane przez coraz więcej osób. Coraz większą popularnością cieszą się siłownie, co łatwo da się zaobserwować widząc pojawiające się nowe miejsca tego typu. Nie każdy jednak czuje się swobodnie na siłowni. Skrępowanie, brak pewności siebie, czasami wstyd skutecznie zniechęcają wielu do treningu na siłowni. Ćwiczenia na siłowni są bardzo zdrowe i wydajne, dlatego też szkoda by było rezygnować z tego typu aktywności tylko i wyłącznie ze względu na tak drobne powody. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w prywatną mini siłownię, która w pełni zaspokoi głód i potrzebę ćwiczeń. Domowa siłownia zapewni również komfort treningu.

Dobra inwestycja

Inwestując we własną domową siłownię zyskuje się przestrzeń do ćwiczeń, w której swobodnie i bez skrępowania można dobrać o swoją kondycję. Siłownia w domu nie wymaga wielkich nakładów finansowych. źródło: http://www.dreamhomesalesinc.com

Inwestycja we własną siłownię w domu bardzo szybko się zwróci. Dlaczego? Otóż dlatego, iż korzystając z oferty siłowni najbardziej opłacalną opcją jest wykupienie karnetu. Taki karnet to koszt około 100 zł na miesiąc. Wykonując prosty rachunek, roczny koszt karnetu, to ponad 1000 zł. Posiadając odpowiednią przestrzeń można jednak samemu wyposażyć siłownię i cieszyć się z nieograniczonego dostępu oraz komfortu. Pełen koszt wyposażenia domowej siłowni nieznacznie przekroczy 2000 zł, co po niecałych dwóch latach się zwróci. Nie posiadając od ręki takiej kwoty, można skorzystać z oferty pożyczek od ręki. Pozabankowe i elastyczne pożyczki spłacane są w ratach, co zadziała niczym karnet na siłownie, jednak siłownia ta będzie naszą prywatną. Domowa siłownia to doskonała inwestycja.

Wybór przestrzeni

Organizując domową siłownię trzeba wybrać wybrać dla niej optymalną przestrzeń. Najlepszą opcją jest rzadko używany pokój, który nie musi być dużych rozmiarów. Przyrządy siłowe nie są zbyt wielkie i mogą być ciasno ustawiane, skoro mają służyć tylko domownikom. Oczywiście uzależnione jest to od wielkości i rodzaju wybranego sprzętu. Nie posiadając wolnego pokoju, prywatna siłownia może zostać zorganizowana w garażu albo piwnicy. Może to być także pomieszczenie gospodarcze, a nawet salon, czy zwykły pokój. Zależy to od chęci organizującego oraz wielkości i możliwości dostępnej przestrzeni. Dobrze jest, żeby przestrzeń, w której zamierza się urządzić siłownię miała dostęp do świeżego powietrza, a więc najlepiej, żeby była ona wyposażona w okno.

Niezbędne wyposażenie + cenne dodatki

Siłownia wymaga konkretnego wyposażenia. W przygotowaniu przestrzeni warto na podłodze wyłożyć matę antypoślizgową. Instalując sprzęt w bloku, na piętrze, dobrze również zadbać o komfort sąsiadów i pod matą antypoślizgową wyłożyć matę z włókna poliestrowego, która skutecznie wygłuszy odgłosy zdobywania formy. Dobrze również zapewnić w siłowni lustro, przy którym można korygować wykonywane ćwiczenia. Warto również zainstalować sprzęt muzyczny, który umili wykonywanie ćwiczeń.

Domowa siłownia musi być wyposażona w niezbędny sprzęt, który pozwoli osiągnąć oczekiwane efekty. źródło: http://www.buytopten.com

Wyposażenie siłowni w osprzęt, z którym będą wykonywane ćwiczenia, uzależnione jest od indywidualnych potrzeb. Niezbędne elementy każdej siłowni, to przede wszystkim:

 • Gryf prosty (dł. 150 cm),
 • Obciążenie (około 100 kg lub więcej, w zależności od możliwości),
 • Hantle z możliwością zmiany ciężaru,
 • Ławeczka do ćwiczeń, wyposażona w regulację skosu oraz stojaki do gryfu,
 • Wyciąg do ćwiczenia mięśni pleców.

Powyższe sprzęty, to zupełna konieczność. Dodatkowo warto swoją prywatną siłownię doposażyć w następujące urządzenia:

 • Drążek do podciągania,
 • Ławeczka do brzuszków,
 • Stojak do sztangi oraz do robienia przysiadów z obciążeniem,
 • Stojak na ciężary,
 • Bieżnia,
 • Rower stacjonarny.
Siłownia na własność

Inwestując w organizację i wyposażenie domowej siłowni zyskuje się wygodną przestrzeń do ćwiczeń, która zapewnia pełną swobodę. Za koszt nieprzekraczający 3000 złotych można posiadać zupełnie profesjonalną siłownię. Bez stania w kolejkach, bez skrępowania, bez wstydu, można dbać o swoją kondycję i sylwetkę o każdej porze. Dlatego też prywatna domowa siłownia to doskonały pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *