Segway, hulajnoga, longboard – najciekawsze środki transportu po mieście

Segway, hulajnoga, longboard – najciekawsze środki transportu po mieście

Segway, hulajnoga, longboard – najciekawsze środki transportu po mieście

Liczba ścieżek rowerowych w naszych miastach wzrasta z każdym sezonem. Cieszy nas to szczególnie teraz, gdy robi się coraz cieplej i wielu z nas przesiada się ze środków komunikacji miejskiej, a nawet z własnych aut na tradycyjne rowery. Jak się jednak okazuje, również na ścieżkach rowerowych czas nie stoi w miejscu, a nowe technologie śmiało wkraczają na tereny jak dotąd zarezerwowane dla wiekowych jednośladów. Dziś po mieście możemy śmigać nie tylko na rowerach, ale również na dostępnych w sprzedaży nowoczesnych modelach hulajnogi albo jeszcze bardziej zaawansowanych technicznie segwayach i longboardach.

Na hulajnodze od dziecka

Ci z nas, którzy pamiętają jeszcze frajdę jeżdżenia na hulajnodze w dzieciństwie mają dziś szansę przypomnieć sobie wrażenia podczas jazdy na nowoczesnych modelach dla dorosłych. Są to wytrzymałe pojazdy na dwóch, a czasem na trzech kołach dla zwiększenia stabilności. Hulanogi dla dorosłych są często na pompowanych kołach, co znacznie poprawia komfort jazdy i amortyzację na nierównych miejskich chodnikach.

Duże Hulajnogi typu Worker City – około 370-500 zł

Eleganckie i kompaktowe hulajnogi typu MICRO- około 800-1400 zł

Lekkie i sportowe Oxelo – 200- 400 zł

hulajnoga na pompowanych kołach

http://mega-hulajnoga.pl/

Kolejna generacja Segway

Jeszcze do niedawna wyglądający nieco futurystycznie segway, pomału powszednieje, a pojawiające się kolejne generacje jego modeli są coraz bardziej dostosowane do naszych potrzeb. Wbudowane akumulatory są coraz bardziej wydajne, a nowe rozwiązania w jego konstrukcji poprawiają stabilność, a więc i komfort jazdy. Segwayem da się pędzić około 20 kilometrów na godzinę, co powinno wystarczyć, by sprawnie przemieszczać się domu do pracy albo na uczelnię. Żeby znaleźć odpowiedni dla siebie segway warto przeszukać strony internetowe z gadżetami elektronicznymi i porównać ceny, jednak obecnie trzeba liczyć się wydatkiem rzędu około 850-900 zł.

segway na ulicy

http://www.dailymail.co.uk/

Longboard nie tylko w skate parku

Niegrzeczni chłopcy i dziewczynki w bejsbolówkach, którzy całe dnie spędzali w skate parkach muszą w końcu dorosnąć. Jednak nie musi to dla nich oznaczać, że po założeniu garniturów i z teczkami pod ręką nie będą mogli nadal jeździć na desce. Wystarczy, że zakupią sobie do kompletu elegancki longboard, a w drodze do pracy i z powrotem znów będą mogli poczuć wiatr we włosach. Longboardy charakteryzują się solidną budową i wytrzymałym osprzętem. Specjalny system montowania trucków ułatwia odpychanie się po mieście, dzięki czemu potrzebny jest mniejszy wysiłek i jest szansa, że nikt nie dojedzie do biura albo na wykłady zziajany i spocony. Warto też zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania , które poprawiają przyczepność podczas zakrętów i ogólnie zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy.

Ceny longboardów wahają się od 200 zł do nawet 900 zł.

męzczyźni na lomgboardach

https://pl.pinterest.com/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *