Rola banków w pożyczkach pozabankowych

Rola banków w pożyczkach pozabankowych

Rola banków w pożyczkach pozabankowych

Choć pożyczki udzielane przez parabanki nazywane są pozabankowymi lub prywatnymi, to w większości przypadków nie mogłyby funkcjonować bez pośrednictwa banków. W Polsce działa grubo ponad 600 podmiotów prowadzących działalność bankową. Teoretycznie w każdym z nich przyszły klient parabanków mógłby mieć konto, które wykorzysta do zaciągnięcia pożyczki. Jednak nie w każdym przypadku jednakowo mu się to opłaca.

Najpierw wyślij przelew

Prawie w każdym parabanku lub innej pozabankowej instytucji finansowej w procedurze udzielania pożyczek istnieje konieczność przesłania symbolicznej kwoty z prywatnego konta pożyczkobiorcy na konto pożyczkodawcy. Na przykład w Vivusie jest to kwota 0.01 zł, a w tytule przelewu należy wpisać formułę: „Potwierdzam rejestrację i zgadzam się na umowę pożyczki Vivus.pl” oraz podać nadany numer. Mimo, że kwota niewielka, to jednak sam przelew może nas albo nic nie kosztować, albo wręcz przeciwnie pociągnąć nas znacznie po kiszenie. Wszystko zależy od tego, ile kosztują przelewy z naszego konta w banku.

 Potem czekaj na przelew

Po przesłaniu przelewu nastąpi ukończenie procesu rejestracji oraz niezbędna weryfikacja danych. Potem nie pozostaje już nic innego jak tylko czekać na przelew z żądaną we wniosku o pożyczkę kwotą. Czas oczekiwania na przelew także zależy od banku, w którym posiadamy konto. Jeśli znów za przykład weźmiemy Vivusa, to pożyczka dotrze do nas już w piętnaście minut pod warunkiem, że mamy konto w Alior Bank, Pekao S.A., Getin Bank, ING Bank, Millennium, PKO Bank Polski lub w systemie Blue Cash. W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na inny bank, poczekamy nieco dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *