Rocznica polisy OC – na co zwrócić uwagę?

Rocznica polisy OC – na co zwrócić uwagę?

Rocznica polisy OC – na co zwrócić uwagę?

Przyzwyczajeni do konieczności opłacania kolejnych składek OC, nie rewidujemy naszej umowy z ubezpieczycielem, która ulega automatycznemu przedłużeniu po roku. Otrzymując zawiadomienie w każdą rocznicę polisy, po prostu sprawdzamy wysokość opłaty i jeśli nie wzrosła ona dramatycznie, kontynuujemy umowę. Tymczasem na rynku ubezpieczeń sporo się dzieje i czasem w tej samej cenie możemy u konkurencji otrzymać znacznie szerszy zakres ochrony.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Od obowiązku płacenia OC nie może uchylić się żaden właściciel pojazdu w naszym kraju. Nawet auto nieużywane i stojące od lat w garażu lub na posesji powinno posiadać ważną polisę OC. Z tego ubezpieczenia pokrywa się szkody powstałe w związku z ruchem danego pojazdu. Obecnie wydawanej w Polsce polisie OC towarzyszy najczęściej tak zwana Zielona Karta, która poszerza zakres terytorialny ubezpieczenia na kraje UE. Wysokość składki OC zależy od wielu czynników, takich jak między innymi właściwości pojazdu, bezszkodowa jazda, wiek posiadacza, które przecież z roku na rok mogą ulec zmianie i choćby dlatego powinniśmy co roku rewidować warunki naszego ubezpieczenia.

Autocasco i dodatkowe opcje ubezpieczenia

Samo OC pozwala nam czuć się w miarę bezpiecznie na drodze, ponieważ mamy świadomość, że w momencie uszkodzenia naszego pojazdu przez kogoś lub czyjegoś pojazdu przez nas, koszty naprawy zostaną pokryte z obowiązkowych składek. Jednak prawdziwy spokój zyskujemy dopiero po wykupie AC, które zapewni wykonanie serwisu w najwyższym standardzie, a do tego pokryje szkodę w przypadku kradzieży auta, a nawet bagażu znajdującego się w środku. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe ubezpieczenia, które często oferowane są w pakiecie z OC. Zakup pakietu AC, NWW i opcji pomocy w drodze, serwisu lub stłuczenia szyby wychodzi taniej, niż ewentualne późniejsze doubezpieczenie każdą z tych opcji z osobna. W rocznicę polisy sprawdźmy, czy opcje ubezpieczenia, które posiadamy, to rzeczywiście optymalny wybór.

źródło obrazka: autokult.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *