Relacje między bankami, a szybkość przelewów

Relacje między bankami, a szybkość przelewów

Relacje między bankami, a szybkość przelewów

Wysyłając przelew do innego banku zazwyczaj nie jesteśmy pewni jak szybko dotrze on do odbiorcy. Zależy to przede wszystkim od relacji łączących obie instytucje finansowe, a także od pory dnia i godziny, w której wysłaliśmy przelew, bo w grę wchodzą tutaj sesje międzybankowe. Jeśli zależy nam na jak najszybszym dostarczeniu określonej kwoty do odbiorcy sprawdźmy jakie są realne możliwości w naszym banku.

Współpraca między bankami

Rynek usług finansowych rządzi się zupełnie takimi samymi prawami jak pozostałe branże. Tutaj też dochodzi do podpisywania umów o współpracy oraz do oferowania swoim partnerom preferencyjnych warunków. Dlatego przelewy między niektórymi bankami mogą przechodzić szybciej, a między innymi wolniej. Stąd też pożyczkodawcy rekomendują swoim klientom banki, w których posiadacze kont mogą otrzymać pożyczkę już w 15 minut po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Biorąc pożyczkę w Vivus warto sprawdzić na ich oficjalnej stronie listę banków, w których można liczyć na najszybsze przelewy z kwotą pożyczki.

Czas na sesje międzybankowe

Jeśli nie jesteśmy posiadaczem konta w jednym z rekomendowanych przez pożyczkodawców banku, to czas oczekiwania na przelew z pożyczką zależeć przede wszystkim od sesji międzybankowych. Znając schemat rozliczeń międzybankowych dla naszego banku i banku odbiorcy wiedzieć będziemy, kiedy wysłana kwota dotrze na konto. Generalnie wymiana informacji, a więc również tych o wysłanym przez nas przelewie między bankami odbywa się w trzech sesjach na dobę, a konkretnie rozliczenia przypadają na 10:30, 14:30 i 17:00, natomiast raporty przedstawiane są odpowiednio po 11, po 15 i po 17:30. Jeśli sami oczekujemy na pilny przelew najlepiej sprawdzić stan naszego konta właśnie w tych trzech porach.

 

źródło obrazka wyróżniającego : http://blog.payoneer.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *