Przyjazna pożyczka – jak ją znaleźć?

Przyjazna pożyczka – jak ją znaleźć?

Przyjazna pożyczka – jak ją znaleźć?

Obecnie wiele usług i produktów określanych jest mianem przyjaznych dla klienta. Oznacza to, że są one łatwo dostępne, a korzystanie z nich jest zupełnie bezpieczne i przynosi satysfakcję. Takich właśnie produktów i usług powinniśmy szukać na rynku. Tylko jak odróżnić przyjazną pożyczkę, od tej, która taką nie jest?

Po pierwsze opłacalność

Oczywiście w usługach finansach najważniejsze są pieniądze. To, jakie koszty poniesiemy w związku z zaciąganiem pożyczki i jej spłatą jest sprawą priorytetową. Dlatego przeglądając oferty pożyczek sprawdźmy ich oprocentowanie wyrażone wskaźnikiem RRSO oraz szczegółowo wypytajmy pożyczkodawcę o rodzaj i ilość opłat, takich jak prowizja czy ubezpieczenie pożyczki. Nie zaszkodzi sprawdzić również, czy w danym okresie nie obowiązują jakieś promocje lub bonusy dla klientów, tak jak ma to miejsce w Vivusie, który swoim nowym klientom udziela pierwszej pożyczki bez prowizji. To się zdecydowanie opłaca.

Po drugie bezpieczeństwo

Aby pożyczka była bezpieczna, trzeba zaciągać ją u sprawdzonego źródła. Jeśli nie znamy firmy pożyczkowej osobiście zapytajmy o opinie znajomych. Jeśli i oni niewiele nam będą mogli powiedzieć zasięgnijmy porady u ekspertów albo poszukajmy informacji na temat konkretnego parabanku lub innej pozabankowej instytucji w internecie. Dobrym sposobem na sprawdzenie pożyczkodawcy jest poszukanie go na liście Związku Firm Pożyczkowych, który jest instytucja gwarantującą etyczne zachowania swoich członków.

Po trzecie jasne zasady

Klient decydujący się na pożyczkę nie może mieć uczucia, że coś jest niejasne. Podpisując umowę musi zapoznać się dokładnie z jej zapisami. Nie ma mowy o żadnym małym druku albo ledwie widocznych gwiazdkach przy niektórych terminach. Jeśli cokolwiek budzi jego wątpliwości powinien wyjaśnić je jeszcze przed podpisaniem dokumentu. Najważniejsze, czego musi być świadom, to wysokość opłat, termin spłaty pożyczki oraz procedura postępowania w razie opóźnienia w spłacie. Jeśli te trzy elementy będą [przejrzyście określone możemy mówić o jasnych zasadach.

Źródło obrazka: kariera.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *