Pożyczki sezonowe : JESIEŃ

Pożyczki sezonowe : JESIEŃ

Pożyczki sezonowe : JESIEŃ

Ilustracja – źródło : thumbs.dreamstime.com

Właściwie nie ma sezonu, w którym nie przydałoby się nam trochę więcej gotówki na zakupy. Co prawda, każdy z nas ma inne potrzeby, ale nietrudno zauważyć pewne generalne tendencje w decyzjach konsumenckich w konkretnych miesiącach. Jesienią jeśli wyciągamy zaskórniaki albo bierzemy pożyczki to dlatego, że…

Dzieci wracają do szkoły

Początek roku szkolnego to czas przygotowań do nadchodzących długich miesięcy nauki. Zapobiegliwi rodzice uczniów wiedzą jakie to obciążenie dla domowego budżetu i dlatego starają się sukcesywnie kupować podręczniki, przybory szkolne i tornistry już od czerwca. Ci, którzy zwlekają z zakupami do pierwszego dzwonka mogą znaleźć się w trudnej sytuacji braku gotówki. Wtedy często decydują się wziąć pożyczkę krótkoterminową, która pozwoli na zaopatrzenie pociechy we wszystkie niezbędne akcesoria, ubrania i buty do szkoły.

Robi się chłodniej

Wraz z kończącym się latem zaczynamy sięgać głębiej do naszych szaf i wyciągamy z nich ciepłe swetry i spodnie. Czasem już we wrześniu trzeba założyć ciepłą kurtkę, bo wieje chłodem. Niestety w wielu przypadkach stwierdzimy, że nasze ciepłe ubrania zdążyły się już nieco znosić, albo co gorsza – wyszły zupełnie z mody. Nie chcąc się skazywać na męki chodzenia w przetartym płaszczu albo niemodnej katanie, lepiej sprawdzić ceny najnowszych modeli w sklepach. Wiadomo, że ceny ubrań wierzchnich do niskich nie należą, a jeśli dodatkowo chcemy mieć coś dobrego gatunkowo i markowego wydać trzeba będzie nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli akurat nie mamy tyle w portfelu, może pomyśleć o pożyczeniu ich na krótki czas do następnej wypłaty?

Zaczyna się okres grzewczy

Mieszkańcy bloków najczęściej nie muszą martwić się wzrostem opłat w sezonie jesienno-zimowym. Oni płaca zryczałtowane kwoty za ogrzewanie wraz z czynszem do Spółdzielni. Inaczej jest w przypadku właścicieli prywatnych posesji albo mieszkań, w których administrator nie zapewnia ciepłych grzejników. Ci muszą pomyśleć o opale już na jesień, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdą pierwsze przymrozki i trzeba będzie rozpalić w piecu. Zakup kilku ton węgla, drewna lub peletu to spory wydatek i jeśli nie mamy go ujętego w budżecie na wrzesień, to może być trudno. Ci którzy ogrzewają domy na gaz, co prawda nie muszą kupować go wcześniej, ale już po miesiącu przyjdzie im zapłacić rachunek kilkadziesiąt razy wyższy niż poza sezonem grzewczym. Ratunkiem na budżetową dziurę znów mogą okazać się pożyczki krótkoterminowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *