Potrzeby versus możliwości

Potrzeby versus możliwości

Potrzeby versus możliwości

Mierz siły na zamiary – takie powiedzenie dotyczy racjonalnego planowania przyszłości. Powtarzają nam je często rodzice i nauczyciele w trosce o to, byśmy nie brali na swoje barki przedsięwzięć, których nie będziemy stanie unieść. Warto o nim pamiętać kiedy podejmujemy się trudnych zadań, które będą od nas wymagały sporego wysiłku zarówno fizycznego, umysłowego jak też finansowego. Nasze potrzeby starajmy się zawsze dopasowywać do realnych możliwości jakie posiadamy.


Zaspokoić swoje potrzeby

Wiadomo, że bez zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb nie będziemy mogli normalnie funkcjonować. Jeśli brakuje nam bezpiecznego mieszkania albo pożywienia, nie ma mowy o godziwej egzystencji. Takie potrzeby powinniśmy zaspakajać dzięki naszej pracy. Jeśli jednak zarobki nie wystarczają nam od pierwszego do pierwszego i trudno związać nam koniec z koniec, to znak, że natychmiast należy coś zmienić. Czasem będzie to zmiana pracodawcy czasem udanie się po pomoc do odpowiednich instytucji Naszego Państwa.

Ograniczyć swoje potrzeby

Wydawałoby się, że kiedy mamy już gdzie mieszkać, a w kuchni zawsze coś do zjedzenia, powinniśmy być szczęśliwi. Tymczasem nasza rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. Każdego dnia rodzą się potrzeby, które chcemy zaspokoić. Czasem chodzi o modny strój, czasem o nowy sprzęt RTV, czasem marzy nam się wyjazd na wakacje. Na zaspokojenie takich potrzeb nie zawsze nas stać. Dlatego wiele z nich musimy ograniczyć, odłożyć na później albo zupełnie z nich zrezygnować. Tylko od nas zależy, czy będziemy umieli pogodzić się z taką sytuacją, czy też będziemy się starali znaleźć możliwości zaspokojenia swoich dodatkowych potrzeb na przykład sięgając po jednorazowe wsparcie, bez konieczności wtajemniczania naszej rodziny, czy proszenia o pomoc.

źródło obrazka:http://seaparrotoceanviewmanor.com/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *