Pomysły na prezenty mikołajkowe dla dzieci

Pomysły na prezenty mikołajkowe dla dzieci

Pomysły na prezenty mikołajkowe dla dzieci

 

Na dworze coraz chłodniej, tu i ówdzie pokazał się już śnieg, a skrobanie szyb samochodowych ze szronu o poranku staje się koniecznością. To wszystko oznaki zbliżającej się zimy, która nam dorosłym kojarzy się najczęściej z koniecznością zakupu opon zimowych albo cieplejszych ubrań, a dzieciom z atrakcjami w postaci jeżdżenia na sankach i lepienia bałwana oraz… oczywiście masą prezentów na Mikołajki i na Święta. O ile w zapewnieniu pierwszej i drugiej atrakcji pomóc nam będzie musiała zimowa aura, o tyle o podarunki dla naszych milusińskich możemy zadbać samodzielnie. Co prawda jest z tym zazwyczaj trochę zachodu, ale warto się postarać, by sprawić prezentami dla dzieci miłą niespodziankę.

prezenty mikołajkowe

http://www.edziecko.pl/

Ile prezentów i za ile?

Zacznijmy od kilku pomysłów na prezenty mikołajkowe dla dzieci. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zazwyczaj są nieco skromniejsze niż te znajdowane pod choinką. Można więc przyjąć jakąś górną granicę, poza którą nie będziemy wykraczać, na przykład kwotę 100 złotych. Jeśli jednak kupiony podarek wyda nam się zbyt skromny, zawsze możemy się zdecydować na kilka tańszych, które w sumie również nie będą kosztować więcej, niż wyznaczony limit. Ilość prezentów także ucieszy obdarowanych nimi maluchów. Pamiętajmy tylko, że nasze prezenty, w zależności od przyjętej w danym domu tradycji, winny zmieścić się pod poduszką, w skarpecie albo w wyczyszczonej na tę okazję parze butów, nie mogą być zatem zbyt obszerne 😉

Zabawki, przytulanki, książki itp

Myśląc o prezencie dla dzieci na Mikołajki staramy się im sprawić głównie radość. Zastanówmy się więc, który z bohaterów kreskówek jest obecnie najbardziej przez nie lubiany i może poszukajmy gadżetów z ich podobiznami albo przytulanek, które będą ich reprezentować, a może kupmy też książkę, CD z muzyką lub DVD z filmem, aby jeszcze raz mogły przeżyć razem z nami ulubione epizody.

 • Zestawy figurek z konkretnych bajek– od około 40 złotych
 • figurki znanych piłkarzy – około 50 zł
 • breloczki z bohaterami filmów dla dzieci – około 30 zł
 • pluszak markowy albo interaktywny – od około 50 złotych
 • książka – od 25 złotych
 • CD – od 35 złotych
 • DVD – od 20 złotych

Prezenty edukacyjne

Wiadomo, że na naukę nigdy nie jest za późno, a w przypadku dzieci również nie jest na nią nigdy za wcześnie. Warto zatem zadbać o rozwój naszych pociech i podarować im prezent na Mikołajki, który w równym stopniu będzie je cieszył, co i uczył. Wybierając konkretny model zabawki lub gry edukacyjnej sprawdźmy dla jakiego wieku jest on przeznaczony. Tylko dopasowana pod tym względem zabawka edukacyjna zapewni zamierzone efekty, a przy tym będzie w pełni bezpieczna. Oto kilka propozycji, w kolejności od tych przeznaczonych dla najmłodszych, do nieco starszych dzieci:

 • zawieszki dla niemowlaków – kolorowe, z wmontowanymi lusterkami, emitujące dźwięki lub sygnały świetlne; rozwiną zmysł wzroku i słuchu oraz refleks- ceny od 20 złotych,
 • sortery – zabawki uczące dopasowywać przedmioty do otworów o tym samym kształcie lub kolorze- od 30 złotych
 • klocki z literami, cyframi lub obrazkami – od 30 złotych
 • zabawki interaktywne – dziecko po naciśnięciu odpowiedniego guzika wywołuje określony efekt – od 45 złotych
 • maty edukacyjne- dzięki nim dzieci uczą się kolorów, tańca i ćwiczą gimnastykę – od 60 złotych
 • zestaw edukacyjny dla małych chemików albo mini hodowla kryształów – przyda się w pierwszych latach podstawówki, a może i później do rozwoju zainteresowań różnymi dziedzinami nauki- ceny już od koło 25 złotych

  prezenty dla dzieci

  http://www.pomyslowyprezent.pl/

Praktyczne prezenty na Mikołaja

Mikołajki można równie dobrze potraktować, jako okazję do podarowania dziecku czegoś, co i tak mieliśmy mu w planach kupić. Może to być jakaś część garderoby, przydatny na zimę sprzęt albo gadżet z motywem Świąt, które przecież już za pasem.

 • Dziecięca moda- wybór wzorów odzieży dla dzieci jest naprawdę przeogromny, w przypadku maluszków możemy pokierować się własnym gustem, jednak już przy przedszkolakach musimy zacząć brać pod uwagę ich ulubione kolory, motywy lub preferowany styl. Ceny dziecięcych ubrań i akcesoriów zaczynają się od kilkunastu złotych.

 • Zimowy sprzęt- dziecko wyrosło już z sanek z oparciem i przydałby się bardziej profesjonalny ślizgacz, a może czas na większa parę łyżew lub nart? Tutaj należy liczyć się z większymi kosztami, ceny mogą zaczynać się dopiero od stu złotych.

 • Świąteczne gadżety – ucieszą dziecko w każdym wieku. Poduszka z Mikołajem, lampka z reniferem ,a może kubeczek z gwiazda betlejemską? Ceny takich świątecznych gadżetów zamykają się w kilkudziesięciu złotych.

Słodkie prezenty od Mikołaja

Na koniec nie zapomnijmy o łakociach, w końcu to nimi rozpieszczamy najbardziej nasze dzieci.

 • Obowiązkowy Mikołaj z czekolady w pazłotku – można go już kupić za kilka złotych, ale lepiej wydać więcej i mieć pewność, że jest zrobiony z prawdziwej czekolady a nie z wyrobu czekoladopodobnego.
 • Kalendarz adwentowy – najtańsze kosztują tylko kilka złotych, ale należy wziąć pod uwagę powyższą wskazówkę.
 • Inne słodycze- każda ze znanych marek wypuszcza na rynek edycje świąteczne batonów, tabliczek czekolady, żelków i innych słodkości, których całe mnóstwo zapełnia sklepowe półki.

Więcej pomysłów na prezenty mikołajkowe dla dzieci znajdziesz w tym miejscu.

źródło obrazka wyróżniającego: http://hanula1950.blox.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *