Pomysły na prezent na rocznicę ślubu

Pomysły na prezent na rocznicę ślubu

Pomysły na prezent na rocznicę ślubu

Przychodzą znienacka, zaskakują, wprawiają w popłoch lub zakłopotanie. Rocznice ślubu, choć powtarzane z regularną częstotliwością w dziwny sposób nie chcą się na stałe wpisać do męskiego kalendarza „okazji nie do przegapienia”. Każdemu z panów, który chciałby uniknąć wyrzutów w rodzaju: „znów zapomniałeś o naszej rocznicy!…” okraszonych głębokim westchnieniem oraz pełnym zawodu spojrzeniem małżonki lepiej doradzić zaznaczenie grubym flamastrem jej daty w kalendarzu i uruchomienie wszelkich możliwych elektronicznych przypominajek na ten dzień. Już dziś warto też pomyśleć o kupieniu fajnego prezentu, który będzie jak znalazł, kiedy nadejdzie kolejna rocznica i sprawi radość nie tylko małżonce lub małżonkowi, ale być może obojgu naraz.

nasza rocznica

jakiprezent.pl

Szukając inspiracji na prezent

Wymyślenie co roku nowego prezentu na rocznicę ślubu nie jest łatwym zadaniem. Nie chcemy przecież zanudzić małżonki wiecznie tym samym bukietem róż powiększanych rokrocznie o jeden kwiat albo kupować małżonkowi perfum z niezmienną nutą zapachową, co do której mamy pewność, że nie spowoduje u niego alergii. W poszukiwaniu czegoś oryginalnego, czym dodatkowo pozytywne zaskoczymy współmałżonka pomóc sobie możemy kilkoma inspiracjami z zewnątrz.

Coś przyjemnego na rocznicę

Zastanówmy się, co sprawia najwięcej przyjemności naszej drugiej połówce. Pomyślmy o smakołykach, na które nie może sobie pozwolić na co dzień, albo o innej frajdzie, którą odkłada ciągle na „kiedyś tam” z braku czasu lub sposobu jej realizacji. Może będzie to sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu. Wszyscy dobrze wiemy, że obecnie to właśnie czas jest towarem deficytowym i niektórzy mają kłopot z ofiarowywaniem go bliskim szczodrze i bez ograniczeń. Wspólnie spędzone chwile w dobrej restauracji czy kinie mogą okazać się bezcennym prezentem, choć z kosztami trzeba się będzie liczyć i najpierw dobrze obliczyć budżet.

 • Bilet do kina dla dwóch osób : około 2*20 złotych w tygodniu i około 2*25 zł w weekendy
 • Kolacja dla dwóch osób: w zależności od restauracji i menu od 100 zł wzwyż

 • Wejściówka na koncert dla dwóch osób: od 2* 30 złotych wzwyż
 • Bilet do teatru lub opery – można nabyć je taniej w przedsprzedaży

Coś przydatnego dla współmałżonka

Pragmatycy za punkt honoru stawiają sobie zwrot z poczynionych inwestycji, a przynajmniej jakiś trwały ślad po nich. Gotowi są zatem z rocznicy ślubu uczynić okazję do nabycia rzeczy potrzebnej współmałżonkowi, a za szczyt powodzenia uznają zakup prezentu użytecznego dla obojga, a może nawet dla całej rodziny. Nie jest to jednak łatwe zadanie, kiedy wydaje się, że w naszym stadle mamy już wszystko, czego nam potrzeba. Wtedy można poszukać podpowiedzi w symbolicznym określeniu każdej z rocznic, i tak:

 • Pierwsza rocznica nazywana papierową może natchnąć nas do zakupu ozdobnej papeterii albo papierowego abażura do sypialni.
 • Druga – bawełniana – zachęca do rozejrzenia się za bawełnianymi T-shirtami z okazjonalnym motywem.
 • Trzecia – skórzana – skieruje nasze kroki wprost do półek ze skórzanymi torebkami dla niej i skórzanymi portfelami dla niego.
 • Czwarta – kwiatowa lub owocowa – zaowocuje zapewne bukietem świeżych warzyw i owoców na zdrowie.
 • Piąta – drewniana – podsunie deskę do krojenia albo deskę surfingową.
 • Szósta – cukrowa lub żelazna – każe pamiętać, że cukier może być ryzykowny i że raczej powinniśmy skusić się na jakiś element żelaznej diety.
 • Siódma – wełniana lub miedziana – podpowie jak połączyć wełnę i miedź oferując druty i kłębek włóczki do samodzielnego wykonania szalika.
 • Itp. itd. aż do pięćdziesiątej – złotej – nie pozostawiającej wątpliwości, co do wyboru odpowiedniego prezentu.
piosenka jako prezent

i.ytimg.com

Naprawdę wyjątkowy prezent na rocznicę

Czasem dobre efekty może przynieść wyjście poza schemat. Jeśli na prezent nie będziemy patrzeć jedynie przez pryzmat przydatnego przedmiotu ani umilacza czasu, do głosu dojść mogą nasze ukryte pragnienia i uświadomimy sobie to, czego chcieliśmy od dawna wspólnie doświadczyć. Eksperymentowanie i fundowanie sobie nowych doznań, to ciekawy pomysł na prezent z okazji rocznicy ślubu. Obecnie sporo jest ofert wyjątkowych przeżyć na przykład w formie voucherów na przejażdżkę nietypowymi pojazdami dla dwojga albo podwójnego biletu na wyprawę w ekstremalnych warunkach. Mniej wymagające pary mogą posmakować różnych potrwa w ciemnościach albo spędzić niezapomniane chwile w tunelu aerodynamicznym. Tylko od nas zależy z jakiego powodu właśnie tegoroczna rocznica pozostanie nam na długo w pamięci!

źródło obrazka wyróżniającego: blog.crazyshop.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *