Podróż do USA – jak zabezpieczyć się finansowo?

Podróż do USA – jak zabezpieczyć się finansowo?

Podróż do USA – jak zabezpieczyć się finansowo?

Wybierając się w podróż do Stanów Zjednoczonych warto wcześniej zadbać o dostęp do środków pieniężnych. Nie należy skupiać się wyłącznie na jednym źródle dostępu. Poniżej kilka niezbędnych informacji jak finansowo przygotować się do wyjazdu do USA.

Gotówka to podstawa!

Wyjeżdżając do USA warto wyposażyć się w gotówka oraz kartę kredytową z kontem walutowym. Image by Tumisu from Pixabay

W Polsce system płatności elektronicznych jest na najwyższym poziomie. W tym aspekcie wyprzedzamy nawet najbardzej rozwinięte kraje. Jednakże na terenie USA w wielu miejscach nie będzie możliwe wykonanie płatności za pomocą karty debetowej czy kredytowej, nie mówiąc już o płatnościach zbliżeniowych z wykorzystaniem telefonu. Dlatego też wybierając się do Stanów Zjednoczonych koniecznie należy wyposażyć się w gotówkę. Dobrze mieć rozsądny zapas, gdyż wypłata pieniędzy z bankomatu na terenie USA może słono kosztować. 

Walutowe karty debetowe i kredytowe

Banki oferują atrakcyjne rozwiązania w postaci otworzenia konta walutowego, do którego dostęp zapewniony jest przez posiadaną już kartę debetową czy kredytową. Konto walutowe pozwala na uniknięcie opłat za przewalutowanie. Konto walutowe przyda się nie tylko tym, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych. Posiadanie karty walutowej jest bardzo wygodne przy robieniu zakupów w sklepach internetowych. 

Warto wiedzieć i pamiętać, że karta kredytowa to konieczność podczas podróży do USA. Zdecydowanie ułatwia ona życie, jak na przykład podczas rezerwacji noclegów czy płatności za paliwo na samoobsługowych stacjach benzynowych. W wielu sklepach karta debetowa po prostu może nie zadziałać. 

Karta wielowalutowa 

Coraz większą popularność zyskuje usługa finansowa znana pod nazwą Revolut. Umożliwia ona zakładania wielu kont w nawet najbardziej egzotycznych walutach. Posiadanie karty Revolut eliminuje opłaty za przewalutowanie. Dzięki tej karcie można także za darmo wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie. Należy jednak zapoznać się z limitami, które obowiązują. Revolut nie zastąpi jednak w pełni kart bankowych. Nie wszyscy akceptują karty płatnicze wydane przez finetechy, dlatego też warto zabezpieczyć się zakładając wcześniej konto walutowe oraz wymieniając gotówkę a kantorze. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *