Po maturze – zdawaj na ekonomię!

Po maturze – zdawaj na ekonomię!

Po maturze – zdawaj na ekonomię!

Za nami pierwsza tura pisemnych egzaminów maturalnych. Jeszcze tylko kilka egzaminów ustnych, a w przypadku uczniów Techników również egzaminów z przedmiotów zawodowych i już drzwi do przyszłej kariery stają otworem dla większości absolwentów. Rodzimy rynek pracy miałby trudności z wchłonięciem tak wielkiej liczby kandydatów. Na szczęście wielu z nich wybierze opcję dalszej nauki, by podwyższyć swoje kwalifikacje. Tym, którzy jeszcze wahają się nad wyborem Uczelni Wyższej warto polecić kierunki ekonomiczne.

Kierunek studiów a oferty pracy

Od lat ofert pracy w dziedzinie finansów, rachunkowości czy bankowości nie brakuje. W końcu każde przedsiębiorstwo i instytucja w naszym kraju działa w oparciu o obowiązujące przepisy podatkowe i kadrowe. Dlatego nie dziwi fakt, ze kierunki ekonomiczne są jednymi z najbardziej popularnych wśród absolwentów szkół średnich. W każdym naszym dużym ośrodku akademickim działają Uniwersytety Ekonomiczne, Akademie lub Inne Wyższe Szkoły tej specjalności, które oferują szeroki wybór kierunków z dziedziny finansów, rachunkowości i bankowości.

Kierunki interdyscyplinarne a ekonomia

Uczelnie Wyższe obserwując coraz większe przenikanie się różnych dziedzin wiedzy dostosowują swoją ofertę edukacyjną do tego zjawiska. Dziś można zatem studiować Ekonofizykę, czyli badanie systemów ekonomicznych za pomocą metod stosowanych dotychczas jedynie w matematyce i fizyce. Z kolei Ekonometria zajmuje się wykorzystaniem urządzeń IT i tworzeniem systemów informacji do celów zarządzania przedsiębiorstwem. Można wybrać też interdyscyplinarny w pełnym tego słowa znaczeniu kierunek : Ekonomia kultury który naucza jak zarządzać instytucjami kultury w naszym kraju. Jeśli zaś rachunkowość, to na przykład w połączeniu z ubezpieczeniami albo podatkami. Warto też pomyśleć o naukach pokrewnych ekonomi takich jak Towaroznawstwo czy Gospodarowanie Nieruchomościami.

I nie obawiaj się, bo nawet jeśli nie będzie Ci szło najlepiej, to zawsze możesz sięgnąć po środki na materiały edukacyjne i dokształcić się we własnym zakresie. Pamiętaj, że inwestowanie w niezbędną wiedzę, jest równoznaczne z inwestowaniem w rozwój własny.

źródło obrazka : www.savethestudent.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *