Plusy i minusy zawodu kasjera

Plusy i minusy zawodu kasjera

Plusy i minusy zawodu kasjera

Nie wiem, czy wielu z was zdarzyło się kiedyś rozważać możliwość podjęcia pracy na kasie w supermarkecie, a może niektórzy mają już za sobą takie doświadczenie? Jakby nie było, jest to jedno z najczęściej oferowanych stanowisk pracy, a bilans jego plusów i minusów, każdy musi zrobić osobiście zanim podejmie decyzję o zatrudnieniu.

Z kasą wychodzi się na plus

Na pewno dużym atutem przy zatrudnianiu się do obsługi kasy w sklepie jest możliwość ustalenia grafiku według własnych potrzeb. Chyba najłatwiej o to w wielkich supermarketach, które pracują nawet całodobowo. W ten sposób można pogodzić zarabianie pieniędzy ze studiami albo z jakimś czasochłonnym hobby, a nawet jeśli jest traka potrzeba, zgrać go z grafikiem w innym miejscu pracy. Poza tym najczęściej od kandydata na kasjera nie oczekuje się zbyt wygórowanych kwalifikacji, bo do pracy zostanie on przyuczony w toku wewnętrznych szkoleń.

Minusy na terminalu kasowym

Dlaczego więc praca „na kasie” nie jest dla każdego? Po pierwsze, opanowanie programu kasowego może czasem sprawiać trudności, zwłaszcza gdy współpracuje on z innymi aplikacjami i systemami, do których nie ma się wglądu. Po drugie trzeba lubić pracę z ludźmi i rozumieć ich zniecierpliwienie podczas stania w kolejce oraz kiedy naliczanie należności za towary się przedłuża. Po trzecie skanowanie kodów kreskowych z towarów i pobieranie należności w gotówce albo kartą jest zajęciem dość monotonnym, a w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych nie można raczej liczyć na chwilę urozmaicenia w postaci dokładania towarów na półkach czy wizytę w magazynie.

Wreszcie pozostaje kwestia wynagrodzenia, które może być nie dla wszystkich satysfakcjonujące, choć pewnie wielu jest takich, których ono zadawala. Tutaj przyznanie plusa czy minusa zostawiam Wam! 🙂

źródło obrazka wyróżniającego: barringtoncollege.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *