Pierwsza pożyczka. Na co się przygotować i jakie dokumenty są potrzebne?

Pierwsza pożyczka. Na co się przygotować i jakie dokumenty są potrzebne?

Pierwsza pożyczka. Na co się przygotować i jakie dokumenty są potrzebne?

Z pierwszą pożyczką jest tak, jak z innymi rzeczami, które robi się po raz pierwszy. Na początek nie wiemy, jak się do nich zabrać, a kiedy uda nam się zebrać odpowiednią ilość informacji, wahamy się od czego zacząć. W końcu, kiedy wreszcie zaczniemy działać, nie jesteśmy wcale pewni, czy wszystko robimy dobrze. Dlatego przygotowując się do zaciągnięcia pożyczki po raz pierwszy warto ustalić sobie plan postępowania opisując go w kilku prostych krokach. Poniżej podpowiadamy jak to zrobić:

pierwsza pozyczka

www.vivus.pl

1. Zabezpiecz sobie dostęp do internetu lub telefonu.

Dziś coraz więcej firm oferuje pożyczki, po które wcale nie musimy wybierać się ich placówki, a wystarczy, że dopełnimy formalności zdalnie za pomocą telefonu lub internetu. Z tego powodu, pierwszą decyzja do podjęcia przy zaciąganiu pożyczki będzie to, czy skorzystamy z połączenia telefonicznego, czy też zalogujemy się do sieci. W każdym z tych dwóch przypadków trzeba będzie zabezpieczyć sobie dostęp do urządzeń (smartfon, tablet, komputer) oraz upewnić się, że połączenie nie zostanie niespodziewanie zerwane z powodu słabego zasięgu albo kłopotów z siecią. Ważny jest także wybór odpowiedniego momentu; niezbędna będzie chwila spokoju i skupienia po to, by przeprowadzić rozmowę z Biurem Obsług albo wypełnić prawidłowo formularz online.

2. Ustal kwotę i okres trwania pożyczki.

W internecie zrobisz to za pomocą wygodnych suwaków na stronie pożyczkodawcy. Przesuwając przycisk ustalasz potrzebną Ci sumę pieniędzy, a kolejnym suwakiem wyznaczasz termin jej spłaty. Robiąc to telefonicznie po prostu podajesz kwotę w złotych oraz datę rozpoczęcia i zakończenia pożyczki pracownikowi Obsługi Klienta, z którym prowadzisz rozmowę.

pierwsza pożyczka

http://pozyczkizadarmo24.pl

3. Podaj swoje dane

Niezależnie od tego, czy bierzesz pożyczkę przez telefon czy internet, będziesz musiał udostępnić swoje dane. Dlatego warto mieć pod ręką swój dowód osobisty z którego podasz następujące informacje

  • imię i nazwisko,

  • pesel,

  • seria i nr dowodu osobistego.

Ponadto trzeba będzie wskazać dane do kontaktu, takie jak

  • telefon komórkowy,

  • adres e-mal,

  • adres zamieszkania.

4. Wyślij symboliczny przelew

Firmy pożyczkowe w celu zweryfikowania danych klienta proszą o wysłanie z konta osobistego symbolicznego przelewu o wartości 1 gr. W ten sposób pożyczka trafi na właściwy rachunek bankowy. Podczas wysyłania przelewu należy pamiętać o prawidłowym wypełnieniu pola z tytułem przelewu. Pożyczkobiorcy mogą prosić o wpisanie w tym miejscu na przykład:

  • formuły potwierdzenia rejestracji,

  • numeru rejestracji klienta,

  • zgody na warunki umowy.

5. Oczekuj na przelew z pożyczką

Jeśli posiadasz konto osobiste w jednym z banków współpracujących z firmą pożyczkową, to przelew z kwotą pożyczki możesz mieć już w kwadrans. W innych przypadkach trzeba będzie poczekać na kolejną sesję międzybankową.

Więcej informacji o tym, jak wziąć pierwszą pożyczkę znajdziesz na stronie vivus.pl

źródło obrazka wyróżniającego: totalne0zl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *