Pięćset złotych na dziecko – dużo to czy mało?

Pięćset złotych na dziecko – dużo to czy mało?

Pięćset złotych na dziecko – dużo to czy mało?

Według doniesień medialnych od kwietnia tego roku polskie rodziny posiadające dwójkę i więcej dzieci będą mogły skorzystać z rządowego programu „Rodzina 500+” Warunkiem jest posiadanie niepełnoletnich dzieci, a więc takich, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. Ponadto w rodzinach, gdzie dochód jest niższy niż 800 zł na osobę (a w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym 1200 zł na osobę) wsparcie będzie przysługiwało na każde dziecko.

Pięćset złotych razy ile?

Kwota 500 złotych, a w rodzinach wielodzietnych jej wielokrotność dla jednych rodzin będzie poważnym wsparciem finansowym, w innych nie odbije się większym echem. Zważywszy jednak na ogólny poziom życia w Polsce, tych, których program „Rodzina 500+” ucieszy jest znacznie więcej. Już dziś w wielu domach zapewne planuje się wydatki z tego tytułu.

Pięćset złotych na co?

W najuboższych domach 500 złotych przyda się na zaspokojenie podstawowych potrzeb takich jak zakup ubrań i przyborów do szkoły, opłacenie posiłków w szkole lub zajęć pozalekcyjnych. W lepiej sytuowanych rodzinach pieniądze z Programu będą mogły być odkładane i przeznaczane na przykład na wakacje lub zakup droższego sprzętu takiego jak komputery czy rowery. Wielu jednak zadaje sobie pytanie, co z pięciuset złotami zrobią najbogatsi liczący swoje roczne przychody w setkach tysięcy. Z pewnością niektórzy chcieliby zasugerować jakiś cel charytatywny cel albo podzielenie się z biedniejszymi, jednak nikt nie może negować przysługującego im prawa do otrzymania zasiłku rodzinnego z rządowego Programu „Rodzina 500+”.

 

źródło obrazka wyróżniającego: fakty.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *