Ogród zimowy – doskonała inwestycja

Ogród zimowy – doskonała inwestycja

Ogród zimowy – doskonała inwestycja

Budowa ogrodu zimowego zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Przestrzeń ta może być wykorzystywana na wiele sposobów. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, dzięki niej można cieszyć się obcowaniem z roślinami przez cały rok. Ogród zimowy jest także idealną przechowalnią dla roślin nietolerujących mrozu. Funkcjonalności jest o wiele więcej. Wykorzystuje się go jako jadalnię, pokój dzienny czy nawet gabinet do pracy. Inwestycja w ogród zimowy zwiększa także metraż użytkowy domu.

Zaplanuj przestrzeń

Ogród zimowy to doskonała inwestycja. Powstała przestrzeń może być wykorzystywana na wiele sposobów. Image by Patrick Turban from Pixabay

Kluczowe są wymiary oraz usytuowanie ogrodu zimowego. Minimalna przestrzeń wymaga kilku metrów kwadratowych. Oczywiście istotne jest dostosowanie metrażu do potrzeb oraz możliwości jakie daje działka. Także lokalizacja ogrodu w strukturze domu będzie zależna od przeznaczenia. W zależności od strony umieszczenia w ogrodzie panować będą inne warunki. Planując przestrzeń dobrze tę sprawę dokładnie przedyskutować ze specjalistą, który pomoże w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań dostosowanych do wymagań i przeznaczenia ogrodu zimowego. 

Ogrody zimowe mogą być budowane nie tylko przy domach jednorodzinnych. Bardzo atrakcyjną opcją jest stworzenie ogrodu zimowego na balkonie lub tarasie. Dostępna technologia umożliwia pełne dostosowanie tych przestrzeni, co uatrakcyjnia mieszkanie i zwiększa jego metraż. 

Koszty budowy ogrodu zimowego

Ostateczne koszty uzależnione będą od użytych materiałów, technologii wykończenia oraz gabarytów. Do wykonania szkieletu konstrukcji wykorzystywane jest drewno lub aluminium. Kluczowym elementem są przeszklenia. W tym celu używa się jednej z następujących opcji: pojedynczego szkła hartownego, płyt z poliwęglanu lub szyb zespolonych. Konstrukcja musi być także wyposażona w okna oraz drzwi. Każdy z tych elementów zróżnicowany jest cenowo. Ostatecznie inwestycja ta pochłonąć może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

W przypadku inwestycji w ogród zimowy na balkonie lub tarasie koszty te będą zdecydowanie niższe. Zalety budowy ogrodu zimowego są jednak nie do przecenienia. 

Finansowanie budowy

Budowa ogrodu zimowego wymaga zabezpieczenia odpowiednich środków na ten cel. Niekiedy zdarza się, że potrzebne są dodatkowe pieniądze. Wtedy tez warto skorzystać z bezpiecznych i szybkich pożyczek online. Dostęp do gotówki poprzez usługi takich instytucji finansowych, jak na przykład Vivus, jest niezwykle prosty i pozwala spełniać marzenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *