Od zera do milionera – z tych ludzi można brać przykład

Od zera do milionera – z tych ludzi można brać przykład

Od zera do milionera – z tych ludzi można brać przykład

Można im zazdrość obecnej fortuny, jednakże zanim do niej doszli, życie ich nie rozpieszczało. Pomysł na biznes, determinacja oraz konsekwencja pozwoliły im osiągnąć sukces. O kim mowa? Poniżej siedem przykładów na to, że zaczynając od zera można zgromadzić ogromny majątek!

Kenneth Langone / od zera do 2,1 mld dolarów

Langone to syn hydraulika i kelnerki. Żeby ukończyć studia musiał dorabiać w różnych zakładach pracy. Jego rodzice zastawili nawet swoje mieszkanie by pomóc synowi kontynuować edukację. To ryzyko zdecydowanie się opłaciło. Założył on sieć Home Depot, która jest niezwykle popularna na terenie USA i przynosi mu ogromne zyski.

John Paul DeJoria / od zera do 4 mld dolarów

Sukces to efekt dobrego pomysłu, determinacji oraz owocnej współpracy.
źródło: pixabay.com

Historia Johna Paula DeJoria to doskonała historia na książkę lub film. Jego droga do ogromnego majątku była bardzo trudna. Bieda sprawiła, ze już w wieku 10 lat mały John sprzedawał karki świąteczne, co pomagało rodzinie przetrwać. Jednakże życie nie rozpieszczało Johna. Zanim, wraz ze swoim przyjacielem Paulem Mitchellem, założyli firmę John Paul Mitchell Systems, która stała się gigantem w branży fryzjerskiej, John dwa razy wylądował na bruku jako bezdomny. To nie wszystko. Był także członkiem gangu. Jednakże trudne doświadczenia nie złamały jego charakteru i pomimo przeciwności losu doszedł na szczyt.

Do Won Chang / od zera do 5 mld dolarów

Emigracja młodego Koreańczyka do USA nie zwiastowała sukcesu. Początkowo Do Won Chang był zmuszony do pracy na kilku etatach, dzięki czemu mógł przeżyć w nowych realiach. Trudności tylko mobilizowały Changa do założenia własnej firmy. Razem z żoną założyli sklep Forever 21. Obecnie firma posiada kilkaset renomowanych salonów na całym świecie.

Jan Koum / od zera do 6,8 miliarda dolarów

Jan Koum wychował się w bardzo biednej rodzinie, której byt był często uzależniony od kartek żywnościowych. W wieku 16 lat Koum wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Spotkanie z Brianem Actonem doprowadziło do współpracy. Uruchomili oni w 2009 roku komunikator, który obecnie używany jest przez ponad 450 milionów użytkowników! Aplikacja WhatsApp została przejęta przez giganta Marka Zuckerberga, to jest serwis społecznościowy Facebook. Jan Koum posiada 45% udziałów, co szacuje jego majątek na niebagatelną kwotę 6,8 miliarda dolarów!

Francois-Henri Pinault / od zera do 15 mld dolarów

Pinault porzucił edukację już w wieku 11 lat. Zmusiła go do tego bieda. Już wtedy zaczął ciężką pracę w tartaku swojego ojca, gdzie między innymi handlował drewnem. Młody Francois doskonale odrobił tę lekcję i dziś jest jednym z najbogatszych ludzi we Francji i Europie. Kieruje holdingiem PPR, do którego należą globalne marki oferujące najbardziej luksusowe towary, to jest: Alexander McQueen, Gucci, Stella McCartney, czy Yves Saint Laurent.

Li Ka-Shing / od zera do 31 mld dolarów

Wielu z dzisiejszych miliarderów zaczynało bez grosza przy duszy, wychowując się w biednych rodzinach, często rezygnując z nauki, by móc swoją pracą wesprzeć najbliższych.
źródło: pixabay.com

Historia Li Ka-Shinga jest naprawdę dramatyczna. Jako dziecko, wraz z rodziną, musiał uciekać przed inwazją Japończyków. Trafił wtedy do Hongkongu. Jednak dramat się nie skończył. Śmierć ojca zmusiła nastoletniego Li do pracy w fabryce. Młody chłopiec samodzielnie utrzymywał swoją rodzinę. Szukał on opcji, by polepszyć swój byt. Najpierw zaczął od produkcji plastikowych kwiatów, następnie zgromadzone środki inwestował w nieruchomości. Konsekwencja działań Li Ka-Shinga sprawiła, że w branży nieruchomości stawał się on potentatem na terenie miasta. W 1979 roku jego firma Li-Cheung Kong wchłonęła brytyjską firmę Hutchison Whampoa. Li z przejętej spółki zdołał zrobić giganta specjalizującego się w handlu logistyce i nieruchomościach. Obecnie firma posiada ponad 10 tysięcy sklepów na całym globie, a sam Li Ka-Shing jest jednym z najbogatszych Azjatów.

Amancio Ortega / od zera do 59,2 miliarda dolarów

Ortega pochodzi z biednej robotniczej rodziny. Już wieku 13 lat musiał rozpocząć pracę by wspomóc rodzinę. Zaczął od pomocy w sklepie odzieżowym. Wraz ze swoją, jeszcze wtedy, przyszłą żoną, w roku 1963, rozpoczęli amatorską produkcję szlafroków. Dwanaście lat później otworzył pierwszy sklep Zara. W 1985 roku rozpoczęła się globalna ekspansja marki. Dynamiczny rozwój owocował powstawaniem kolejnych marek, jak Pull & Bear, Bershka oraz przejmowaniem takich jak Massimo Dutti czy Stradivarius. Obecnie imperium Ortegi to kilka tysięcy sklepów na wszystkich kontynentach i ogromna kwota majątku, co czyni go najbogatszym Europejczykiem.

Nigdy nie jest za późno

Te siedem historii pokazuje, że trudne początki mogą doprowadzić do prawdziwego sukcesu. Wszystko zależy od odpowiedniego nastawienia, konsekwencji i determinacji osoby. Przypadki tych kilku miliarderów niosą bardzo cenną lekcę – nigdy nie jest za późno na sukces!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *