Nie zmieniłeś jeszcze opon? Sprawdź, ile zapłacisz

Nie zmieniłeś jeszcze opon? Sprawdź, ile zapłacisz

Nie zmieniłeś jeszcze opon? Sprawdź, ile zapłacisz

Koniec zimy, coraz cieplejsze dni, to znak, że już niebawem trzeba będzie odwiedzić warsztat samochodowy w celu wymiany opon. Zmiana opon to obowiązek każdego właściciela auta. Najlepszy moment na zmianę opon zimowych na letnie jest bardzo trudny do wyznaczenia. Jest kilka teorii. Wiele osób, w codziennych obowiązkach zapomina o zmianie opon. Jeżeli więc wiosna już na dobre się zadomowiła, a słupek rtęci pokazuje coraz wyższe temperatury, oznacza to, że czas najwyższy zmienić opony zimowe na letnie.

Najlepszy czas na zmianę opon

Wymieniając opony zimowe na letnie dobrze jest chwilę poczekać. Nie zmienia to kosztów serwisu, a pozwoli uniknąć kolejek w warsztatach. źródło: pixabay.com

Zbyt szybka zmiana opon zimowych na letnie może wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Najlepiej więc chwilę poczekać, niż od razu z pierwszym ociepleniem jechać do warsztatu. Późniejsza zmiana jest zatem wskazana. Oczywiście są bardzo pozytywne skutki, gdyż spóźnialscy nie muszą długo czekać na wymianę i unikną kolejek w warsztacie, gdyż wszyscy już dawno dopełnili tego obowiązku. Podchodząc racjonalnie i kierując się opiniami producentów opon, dobrze jest poczekać aż pogoda się ustabilizuje. Późna zmiana opon nie wpływa także na koszt usługi. W zależności czy wymieniane są opony, czy całe koła oraz czy wykonana zostanie usługa wyważenia kół, za 4 sztuki będzie to kwota rzędu 40-80 złotych, a na pewno nie przekraczająca 100 złotych. Większy wydatek czeka osoby, których opony zużyły się i należy zainwestować w nowy komplet. Wtedy też koszt z serwisem urośnie do minimum kilkuset złotych (w zależności od rodzaju i marki nowego ogumienia). 

Dobre opony – większe bezpieczeństwo

Nierzadko zdarza się tak, że podczas rutynowej zmiany opon kierowca usłyszy od mechanika, że konieczna jest natychmiastowa inwestycja w nowe ogumienie. Opony letnie muszą być w dobrym stanie, a wysokość bieżnika nie może być niższa niż 1,6 mm. Zużyte opony to mniejsza przyczepność do nawierzchni i większe ryzyku poślizgu, co może skończyć się tragicznie. W przypadku takiego zaskoczenia oraz braku gotówki na tego typu wydatek, warto skorzystać z krótkoterminowej, pozabankowej pożyczki internetowej. To najlepsza i najszybsza opcja zastrzyku pieniędzy. Po przejściu prostej procedury pożyczka przyznawana jest w ekspresowym tempie, dzięki czemu pieniądze na wymianę opon szybko przelewane są na konto. Ogumienie to ważny element zapewniający bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości opony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *