Nie taki przelew straszny…

Nie taki przelew straszny…

Nie taki przelew straszny…

Obrazek- źródło : assetprotection.escapeartist.com

Zaufanie do pieniądza elektronicznego nie jest w Polsce jeszcze tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Powiedzenie „Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu” zdaje się wciąż nieźle funkcjonować w naszej świadomości, lub jak wolą niektórzy – w podświadomości. Tymczasem „finansowi konserwatyści” mogą niedługo być zmuszeni do zmiany swoich preferencji…

Interesy tylko gotówką

Chociaż posiadaczy kont bankowych z każdym dniem w Polsce przybywa, to jednak liczba osób dla których obrót gotówką to jedyna forma zawierania transakcji jest nadal spora. Ci drudzy z uporem maniaka unikać będą płacenia kartą za zrobione zakupy albo regulowania swoich rachunków przelewem. Chodząc wszędzie z gotówką w kieszeni załatwiać będą swoje codzienne sprawy. Również biorąc pożyczkę poproszą bank lub parabank o wypłacenie im pieniędzy w kasie. Jednak tu może ich spotkać niemiła niespodzianka, bo niektóre instytucje finansowe nie przewidują innej drogi transferu pożyczki jak tylko przelew bankowy.

Obsługa klienta on-line

Firmy usługowe różnych branż coraz częściej decydują się na uruchomienie elektronicznego biura obsługi. Tak po prostu łatwiej jest zapewnić kontakt wszystkim klientom i osobom zainteresowanym usługami. Zamiast otwierać swoje oddziały w każdym większym mieście i zatrudniać w nich dodatkowy personel, różnego typu instytucje uruchamiają serwisy on-line, z którymi kontakty nawiązać można drogą mailową lub telefonicznie i to nierzadko 24 godziny na dobę. Dodajmy, że wszelkie transakcje finansowe odbywają się za pomocą przelewów bankowych. Takie rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze z punktu widzenia klienta, który nie musi osobiście stawiać się na spotkanie z przedstawicielem firmy i to w godzinach, w których najczęściej jest zajęty pracą, ale także z punku widzenia usługodawcy, który zaoszczędzi na kosztach zatrudniania personelu i wynajmie lokalu. Przeciwnicy przelewów powinni zatem pomyśleć o zmianie swojego upodobania do gotówki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *