Najdroższe sporty zimowe 

Najdroższe sporty zimowe 

Najdroższe sporty zimowe 

Uprawianie każdej z dyscyplin sportowych związane jest z ponoszeniem różnych wydatków. Niektóre sporty generują ogromne koszty. W okresie zimowym kultywowane są specyficzne dyscypliny, które wymagają niskich temperatur, śniegu lub lodu oraz często niemałych pieniędzy. Związane jest to przede wszystkim z koniecznością zakupu lub wypożyczenia specjalistycznego sprzętu do uprawiania sportów zimowych. Jakie są najdroższe sporty zimowe, które jednocześnie cieszą się niemałą popularnością? Poniżej zestawienie tych zimowych dyscyplin.

Skutery śnieżne – elitarna rozrywka

źródło: pixabay.com

Nie trzeba wielkich analiz by wiedzieć, że zakup skutera śnieżnego to wydatek rzędu kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Istnieje również możliwość wynajęcia skuterów, jednakże wiąże się to także ze sporymi opłatami. Ten sport wymaga też odpowiedniej przestrzeni do jazdy, dlatego dobrze jest korzystać ze sprawdzonych tras.

Narciarstwo, snowboarding – najbardziej popularne zimowe szaleństwo 

źródło: pixabay.com

Każda wyprawa na narty generuje szereg kosztów. Przede wszystkim konieczne jest wyposażenie się w narty, buty narciarskie, kask oraz gogle – sam ten sprzęt to wydatek minimum ponad tysiąca złotych (wersja z niskiej lub średniej półki). Oczywiście można go również wypożyczyć, jednakże komfort zdecydowanie nie jest ten sam. Do tego trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze na narty czy snowboard. Kurtka narciarska, spodnie narciarskie, kombinezon, bielizna termiczna, skarpety – to wszystko kosztuje niemałe pieniądze. Wyjazd na narty to także koszty skipassów oraz zakwaterowania. Jedna wyprawa, w którą wliczyć trzeba zakup sprzętu, odzieży i akcesoriów, to wydatek kilku tysięcy złotych. 

Wspinaczka po lodowcach 

źródło: pixabay.com

Ta dyscyplina sportu jest nie tylko kosztowna, ale także niebezpieczna. Osoby, które cenią sobie aktywność oraz wysoki poziom adrenaliny, wybierają właście ten rodzaj zimowego sportu. Do uprawiania wspinaczki lodowej niezbędny jest specjalistyczny sprzęt o wartości kilku tysięcy złotych. Doliczyć trzeba także wyprawy w miejsca, gdzie uprawianie tego sportu jest możliwe. Pamiętać należy również o specjalistycznym kursie pod okiem doświadczonego instruktora, który przygotuje odpowiednio osobę do pierwszej wyprawy. 

Bobsleje – niezapomniana prędkość

źródło: przegladsportowy.pl

Tę dyscyplinę uprawia niewielu. Wszyscy pamiętają też historię drużyny bobslejowej z Jamajki, która z determinacją przygotowywała się i w efekcie odnosiła sukcesy na zimowych igrzyskach olimpijskich. Kosztowny jest sam bobslej oraz możliwość korzystania z torów bobslejowych, których jest niewiele na świecie. Można oczywiście zapłacić za jedną przejażdżkę, co kosztuje kilkaset złotych. 

Hokej – z drużyną na lodzie

źródło: pixabay.com

Wydawać by się mogło, że hokej nie jest tak bardzo kosztowną zimową dyscypliną sportu. Niestety jest. Wyposażenie jednego hokeisty to koszt kilku tysięcy złotych. Trzeba także pamiętać, że uprawianie tej dyscypliny wymaga stworzenia specyficznych warunków, to jest profesjonalnego boiska do hokeja, za co również regularnie trzeba płacić.

Każdy sport wymaga poświęcenia i inwestycji pieniędzy, jednakże korzyści z uprawiania aktywności, szczególnie sportów zimowych, są tylko pozytywne, dlatego też warto inwestować w miarę możliwość i zapewniać sobie niezapomniane przeżycia. W przypadku braku funduszy zawsze można skorzystać z pozabankowych krótkoterminowych pożyczek. Potrzebna kwota pieniędzy po spełnieniu kilku prostych warunków przelewana jest na konto pożyczkobiorcy w ekspresowym czasie. Atrakcyjne pożyczki Vivus pomagają spełniać marzenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *