Najdroższe kurorty świata. Marzyłeś o tym kiedykolwiek?

Najdroższe kurorty świata. Marzyłeś o tym kiedykolwiek?

Najdroższe kurorty świata. Marzyłeś o tym kiedykolwiek?

Dziś popuśćmy wodze fantazji, a w zasadzie pozbądźmy się ich w ogóle! Wyobraźmy sobie tylko, jak mogłyby wyglądać nasze wakacje, gdyby nie ograniczały nas dostępne środki finansowe… Czy wtedy wybralibyśmy na przykład jeden z najdroższych kurortów świata? Może tak, może nie, ale podsycić nasze marzenia nie zaszkodzi. Dowiedzmy się zatem więcej o tych ekskluzywnych miejscach, z których zwyczaj korzystać mają jedynie możni tego świata.

Lista najdroższych kurortów

W internecie sporo jest najróżniejszych list najdroższych kurortów świata tworzonych przez mniej lub bardziej opiniotwórcze portale. Generalnie zawierają one ekskluzywne, czasem bardzo dyskretne ośrodki turystyczne umieszczane w najdalszych zakątkach świata, na tak zwanych rajskich wyspach rozsianych po morzach i oceanach świata, od Pacyfiku przez Zatokę Bengalską, aż po Karaiby. Do mnie jednak bardziej przemawiają listy prezentujące najdroższe hotele na świecie, które niczym wielkie samowystarczalne miasta oferują niesamowity przepych i niesłychane wygody. Oto 4 przykłady z listy utworzonej przez Reader’s Digest

Hotel w Dubaju

http://podroze.onet.pl

Burj Al Arab Hotel w Dubaju – jak żagiel na pełnym morzu

Jego charakterystyczna sylwetka przypominająca rozpięty na wietrze żagiel zdążyła już zagościć na stałe w naszej pamięci, dzięki licznym fotografiom w mediach sławiących jego nowoczesną architekturę. Z każdego z dostępnych tu dwupiętrowych apartamentów roztacza się niesamowity widok. Do nadzwyczajnych udogodnień tego hotelu należą lądowisko dla helikopterów oraz „wiszące” korty tenisowe. Na tym nie koniec futurystycznych atrakcji; równie imponująco prezentuje się szeroka oferta kulinarna i ta dotycząca nocnego życia hotelu. Na każde wezwanie gości dostępni są osobiści lokaje oraz szoferzy gotowi do zawiezienia ich pod każdy wskazany adres jednym z należących do floty hotelu rolls royse’ów.

  • Za noc tutaj zapłacić trzeba około 10 000 zł.

Emirates Palace, w Abu Dhabi – forteca przyjemności

Z 349 pokoi i apartamentów tego kompleksu mamy dostęp do plaż wysypanych białym piaskiem, otaczających niezliczone baseny i fontanny. Do tego luksusowe spa wyłożone marmurami sprowadzonymi z aż 13 różnych krajów, a wszystko to w blasku cudownych kryształowych żyrandoli. Emirates Palace przypomina fortecę przyjemności, w której zacumować można po rejsie w najbardziej eleganckiej marinie na Bliskim Wschodzie. Tu można poczuć się iście królewsko w jednym z dostępnych apartamentów urządzonych z przepychem godnych starodawnych sułtanów, a jednocześnie z wygodami dostosowanymi do gustów nowoczesnych potentatów.

  • Rzut oka na aktualne promocje pozwala stwierdzić, że pobyt na jedną noc w apartamencie dostępny już jest od około 9 tys złotych,a w pokoju dwuosobowym od 3 tysięcy zł.

Mordan Palace Hotel w Turcji – wodne atrakcje i nie tylko

Położony w malowniczym i bardzo popularnym wśród turystów regionie Turcji o nazwie Antalya Mordan Palace posiada największy basen w obrębie Morza Śródziemnego. Może on pomieścić do 1000 gości jednocześnie. Utytułowany jest mianem jednego z najbardziej luksusowych hoteli w Europie. Oprócz zapierających dech bogatych wystrojem apartamentów, w których podziwiać można włoski marmur, złocenia i kryształy, równie atrakcyjnie prezentuje się menu licznych barów i restauracji. To wszystko w otoczeniu atmosfery spa i akwariów wypełnionych egzotycznymi rybami. W cenie usługi hotelowej mamy gwarantowaną asystę osobistego lokaja.

  • Na popularnej stronie z rezerwacjami hotelowymi, pokój możemy dostać już od około 1000 zł po rabacie.

The Plaza w Nowym Jorku – urok starego i nowego świata

Najlepszy widok na Manhattan oferuje tylko hotel Plaza. Do tego rozkoszować się tu można do woli wystrojem w stylu „starego Świata”. W każdym trzypokojowym i wyposażonym w trzy łazienki apartamencie znajduje się jeszcze elegancka jadalnia, biblioteka, siłownia, pianino, w pełni wyposażona kuchnia dla osobistego kucharza i pokój dla lokaja. Wszystko dowożone jest prywatną windą do każdego z apartamentów osobno. The Plaza Hotel uznany został za oficjalny zabytek i figuruje na liście National Historic Landmark.

  • Pobyt za noc dostępny jest już od około 3500 zł
Luksusowy hotel w Abu Dhabi

www.gha.com/

Ten jedyny, najlepszy, najdroższy hotel

Wyszukiwanie „najdroższego hotelu świata” jest bardzo żmudną czynnością. Lista obiektów, jakie nam się ukażą pokieruje nas w najróżniejsze punkty na globie, a to na uroczą grecką wyspę, gdzie za noc żądają sobie około 143 tys złotych, a to do zacisznej willi w Szwajcarii, gdzie nocleg kosztuje ponad 94 tys zł, albo do luksusowego apartamentowca w Rosji, gdzie przespać się można za jedyne 52 tysięcy z haczykiem. W przypadku dysponowania sumą pozwalającą na zapewnienie sobie pobytu w takich miejscach, wystarczy zaledwie wycelować palcem w globus, aby znaleźć obiekt wart tej ceny.

Natomiast wszystkim pozostałym, którym marzą się wakacje skrojone na miarę ich zarobków, choć aktualnie brak im gotówki, warto polecić szybkie pożyczki w Vivus.pl.

Źródła informacji: www.topnaj.pl, www.booking.com, www.trivago.pl/, http://www.rd.com

Źródło obrazka wyróżniającego: www.topnaj.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *