Na teściową nie licz!

Na teściową nie licz!

Na teściową nie licz!

Kawałów o złych teściowych nie brakuje, chociaż wielu z nas może akurat opowiedzieć coś zupełnie odwrotnego o matkach swoich małżonków,, przytaczając ich nieskazitelny charakter i dobroć. Dlatego w wielu przypadkach właśnie do teściowej zwrócilibyśmy się z prośbą o wsparcie w razie kłopotów finansowych. Jednak czy takie rozwiązanie jest najlepsze?

W życiu trzeba liczyć na siebie

Dowodem naszej samodzielności w dorosłym życiu jest umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu. Ten, kto szuka pomocy rodziny przy każdym większym zawirowaniu, raczej nie wzbudza powszechnego szacunku. Poza tym, ze zobowiązań towarzysko-rodzinnych czasem trudno będzie się nam rozliczyć, bo na przykład teściowa niby podarowała nam pewną sumę bez konieczności oddawania, ale w zamian może liczyć na jakąś inną rekompensatę, którą nie zawsze będziemy mogli spełnić.

Liczyć tak, żeby się nie przeliczyć

Dlatego od delikatnych i wymagających niezwykłej dyplomacji układów finansowych w rodzinie lepiej zdecydować się na wymierną co do grosza pożyczkę krótkoterminową przez internet na dowolny cel. Pieniądze dostaniemy niemal tak szybko jak po rozmowie z teściową, jednak warunki spłaty będą o wiele prostsze do spełnienia. Ważne jednak jest dokładne określenie własnych możliwości finansowych i dostosowanie do nich wysokość pożyczki oraz termin jej spłaty. Inaczej może okazać się, ze się przeliczyliśmy i znów trafimy do teściowej, tym razem prosząc ją o pomoc w spłacie pożyczki.

źródło obrazka: http://www.edziecko.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *