Na czym polega inwestowanie w fundusze?

Na czym polega inwestowanie w fundusze?

Na czym polega inwestowanie w fundusze?

Niektórzy myślą, że zostać inwestorem mogą tylko bardzo majętne osoby. Tymczasem do skorzystania z ofert inwestowania w fundusze dostępne na rynku zachęca się obecnie wszystkich, nawet tych, którzy nie dysponują wielkimi kwotami wolnych środków. Z pomocą doradcy finansowego można ustalić pułap inwestycji oraz wybrać taki wariant, który pozwoli osiągnąć zamierzone cele finansowe. Zgodnie z zasadą „pańskie oko konia tuczy” warto później monitorować sytuację i sprawdzać, jak jeszcze daleko do wyznaczonego sobie celu.

inwestycje

http://www.finanse.egospodarka.pl/

Pierwszy krok: Określenie możliwości finansowych

Przede wszystkim ważna jest analiza własnej sytuacji finansowej. Nie da się inwestować bez posiadania choćby minimalnej kwoty wolnych środków. Biorąc pod uwagę przyszłe dochody oraz stan posiadanego majątku można też wyznaczyć sumę, jaką da się przeznaczyć na inwestycję bez znaczącego uszczerbku dla stanu domowego budżetu. Czasem bez odpowiednich narzędzi analitycznych trudno jest dokonać takiej oceny. Dlatego pomoc eksperta w tej dziedzinie może okazać się bezcenna. W rozmowie z doradcą finansowym określimy własne szanse na zostanie mniej lub bardziej poważnym graczem na giełdzie.

Drugi krok : Wyznaczenie celu finansowego

Kolejną bardzo istotną sprawą, jest określenie celu inwestowania. Wiadomo, że wszyscy inwestorzy chcą osiągnąć zyski; lokując swoje pieniądze w danym funduszu inwestycyjnym spodziewają się, że jego wartość wzrośnie, a ich pieniądze dzięki temu się pomnożą. Szkopuł w tym, jak szybko chcą osiągnąć taki cel oraz jak wysoki procentowo chcą osiągnąć zysk. Jeśli liczą na szybkie wzrosty wartości akcji i obligacji, w które zainwestowali muszą liczyć się z ponoszeniem większego ryzyka. Z kolei, jeśli interesuje ich pewny zwrot inwestycji, to muszą przyjąć do wiadomości, że zysk może okazać się minimalny. Są też i tacy inwestorzy, którzy kwoty ulokowane w funduszach inwestycyjnych wolą traktować nie jako okazję do pomnożenia majątku, ale bardziej jako zabezpieczenie na przyszłość. Taki cel osiągnąć mogą dzięki kapitałowym funduszom ubezpieczeniowym.

inwestycja w fundusze

www.analizy.pl

Trzeci Krok: Kontrolowanie sytuacji finansowej

W końcu zostając inwestorem nie możemy zapominać o ulokowanych sumach i zostawiać sprawy tylko własnemu biegowi. Taktyka okładania sprawy na półkę spełni się tylko przy funduszach stabilnego wzrostu, które nie wzbudzają emocji nagłymi spadkami wartości. Jeśli jednak zależy nam na większych zyskach, powinniśmy stale monitorować sytuację na giełdzie papierów wartościowych. Zaglądanie do aktualnych notowań funduszy inwestycyjnych, które publikowane są regularnie w internecie pomoże zorientować się, czy te w które zainwestowaliśmy właśnie zyskują na wartości, czy tracą i na podstawie tych wiadomości podjąć odpowiednią decyzje o przeniesieniu lub pozostawieniu na nich swoich środków.

źródło obrazka wyróżniającego: http://www.finanse.egospodarka.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *