Na co wydajemy 500 Plus?

Na co wydajemy 500 Plus?

Na co wydajemy 500 Plus?

Z programu „Rodzina 500 Plus” korzystają obecnie miliony Polaków. Rządowa opcja pomocy rodzinom jest bardzo popularna. Dodatkowe fundusze pozyskiwane z programu wydawane są w przeróżny sposób, można powiedzieć, że na 500 sposobów. Jak zatem Polacy, i na co, wydają środki z 500 Plus?

Podstawowe potrzeby bytowe

Przeprowadzone ankiety mające na celu pozyskać informacje na temat sposobu gospodarowania środkami jakie oferuje program „Rodzina 500 Plus” dowiodły, że przede wszystkim są one przeznaczane na podstawowe potrzeby bytowe. Zatem wydaje się je na odzież dla dzieci oraz różnego rodzaju artykuły spożywcze. Taki cel deklaruje większość osób korzystających ze świadczenia. Wydatek ten jest oczywiście zrozumiały. Przeznaczając środki z programu na podstawowe potrzeby można zanotować oszczędności z pensji.

Edukacja i rozwój

Pieniądze z programu 500 Plus są bardzo często inwestowane w najlepszy możliwy sposób, tj. edukację i rozwój dzieci. źródło: pixabay.com

Wielu z rodziców inwestuje te pieniądze w inny sposób. Edukacja dzieci jest niezwykle ważna. Wiadomo, że dla wielu program edukacyjny przewidziany w szkołach państwowych jest niewystarczający, dlatego też inwestycja w kształcenie i rozwój swoich pociech to jeden z bardziej popularnych kierunków „inwestycyjnych”. Nic zatem dziwnego, że środki z programu „Rodzina 500 Plus”, które przelewane są na konta rodziców, przeznaczane są na zajęcia dodatkowe, kursy czy korepetycje. To chyba jedna z najlepszych form dysponowania pieniędzmi – przyszłość dziecka.

Oszczędności / Kredyty / Pożyczki

Z inwestycją we wspomnianą przyszłość dziecka wiąże się również inna forma lokowania pieniędzy. Spora liczba rodziców, chcąc zapewnić dziecku dobry start, deponuje środki na kontach lub lokatach oszczędnościowych. Ten sposób przeznaczania 500 Plus to bardzo dobra opcja. Dziecko, gdy dorośnie, posiada już pewne środki, które może przeznaczyć na wyznaczone sobie cele.

Niejednokrotnie zdarza się również zupełnie inny sposób rozporządzania pieniędzmi z programu. Wielu z beneficjentów korzysta z tych środków w celu zwiększenia swojej możliwości kredytowej lub pożyczkowej. Jest to jednak bardzo mały odsetek.

„500” możliwości

Pieniądze z 500 Plus są wydawane na wiele sposobów. Podstawowe potrzeby (jedzenie, odzież), zajęcia dodatkowe, korepetycje – to tylko najbardziej oczywiste z przykładów. źródło: pixabay.com

Fundusze z rządowego programu „Rodzina 500 Plus” to dla wielu szansa na lepsze życie. Dzięki tym środkom, biedniejsze rodziny mogą zapewnić podstawowe warunki bytowe, a te o bardziej ustabilizowanej sytuacji finansowej, zyskują możliwość zwiększenia oszczędności i podreperowania domowego budżetu. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczone być mogą na przeróżne cele. Edukacja, rozrywka, ubrania, jedzenie, czy wymarzony sprzęt AGD, choć wydatkowania pieniędzy z 500 Plus na środki trwałe jest, według badań, najmniej popularne. Faktem jest, że pomoc państwa poprzez ten program poszerza możliwości finansowe rodzin korzystających ze świadczeń. Te fundusze, to możliwość poprawy warunków życia wielu rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *