Motocykl – nowy czy używany? Kiedy najbardziej opłaca się go kupić?

Motocykl – nowy czy używany? Kiedy najbardziej opłaca się go kupić?

Motocykl – nowy czy używany? Kiedy najbardziej opłaca się go kupić?

Zakup motocykla to poważna decyzja. Dla początkujących fanów jednośladów kupno pierwszej maszyny może przysporzyć sporo emocji. Na pewno rodzi niemało pytań. Model motocykla to kwestia gustu. Pojawia się natomiast ważne pytanie w jaki motocykl warto zainwestować: nowy czy używany? Nie bez znaczenia jest również moment samego zakupu, a konkretnie czas, to jest czy kupujemy motocykl w sezonie czy poza sezonem. To wszystko ma niemałe znaczenie. Co zatem warto wiedzieć decydując się na zakup własnego jednośladu?

Nowy czy używany? 

Dobry motocykl, to sprawny motocykl. Dla tych, którzy posiadają spore fundusze, najlepszym rozwiązaniem jest nowy jednoślad. Jednak używane motocykle często nie odbiegają jakością od tych z salonu.
źródło: pixabay.com

Odpowiedź na to pytanie wydaje się bardzo prosta. Jeżeli posiada się potrzebne fundusze na zakup nowego motocykla, to najlepiej zainwestować w nowy sprzęt. Zyskuje się przy tym nie tylko gwarancję posiadania maszyny z “pierwszej ręki”, ale także opiekę serwisową producenta. Nowy motocykl to też bardzo duża frajda. Nie każdego jednak stać na taki luksus. Wtedy też, ale nie tylko, warto zdecydować się na zakup używanego jednośladu. Bardzo często można trafić na maszyny w doskonałym stanie oraz po atrakcyjnych cenach. Dla zaczynających swoją przygodę z tego typu motoryzacją wybór maszyny używanej jest jak najbardziej trafiony. Warto jednak podczas zakupu skorzystać z doświadczenia kogoś mającego obycie w motocyklach, kto sprawdzi stan i jakość jednośladu (zaufany mechanik, kolega).

Najlepszy moment na zakup motocykla

Nie ma reguły na moment zakupu motocykla. Najlepiej jednak decydować się na zakup poza sezonem lub chwilę przed nim. źródło: pixabay.com

Tak naprawdę nie ma reguły, kiedy najlepiej kupować motocykl. Posiadając fundusze i chcąc kupić nowy motocykl, moment wydaje się być zupełnie nieistotny. Inaczej przy zakupie motocykla używanego, wtedy to najlepiej kupować go w takim momencie, żeby była możliwość wykonania jazdy próbnej. Wiadomo, że jazda na jednośladzie zimą nie należy do przyjemnych, dlatego też używane motory najlepiej kupować już w trakcie trwania sezonu, lub tuż przed. Istnieją jednak pewne inne argumenty za tym, żeby jednak decydować się na zakup poza sezonem motocyklowym. Otwarcie sezonu na motocykle powoduje nagły zryw aktywności motocyklistów. Salony pękają w szwach, zabiegani sprzedawcy z trudem skupiają się na obsłudze jednego klienta. Komfort zakupów poza sezonem to przede wszystkim pełna atencja doradców, a może i nawet bardziej atrakcyjne ceny. Jasne jest, że chcąc mieć najnowszy model, nie uniknie się tłumów i sezonowego zgiełku. Dla tych, którym nie zależy, najlepszą radą jest poczekać do końca sezonu, co pozwoli na spokojny zakup oraz niższe ceny. Podobnie z motocyklami używanymi, poza sezonem, sprzedawcy bardziej skorzy są negocjować kwoty.

Nie strać sezonu!

Rzeczą jasną jest, że najlepiej rozważnie i na spokojnie dokonywać zakupu motocykla. Więcej czasu umożliwi nie tylko odpowiedni wybór maszyny, ale także na spokojnie pozwoli wykonać wszystkie przeglądy, udoskonalenia, naprawy itp. Nie każdy jednak posiada tak dużą zdolność samoorganizacji. Jeżeli sezon zaskoczy motocyklistę, nie warto go tracić! Nawet w sezonie można łatwo i sprawnie przejść przez procedurę zakupu oraz innych potrzebnych działań. Zakup nowego motocykla nie jest w żadnym wypadku problem. Model używany można na spokojnie przetestować, a ci bardziej stanowczy i w sezonie będą w stanie wynegocjować dobrą cenę. Faktem jest, że lepiej te działania podejmować poza sezonem, jednak nie warto tracić dobrej pogody i szerokiej drogi. Motocykliści, którzy obudzili się w ostatniej chwili i nie zabezpieczyli odpowiednich środków, mogą śmiało skorzystać z pozabankowych pożyczek internetowych, które zapewnią potrzebne środki i umożliwią, w bardzo szybkim czasie, korzystanie z uroków motocyklowej przygody. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *