Majówka – skąd wziąć czas i pieniądze?

Majówka – skąd wziąć czas i pieniądze?

Majówka – skąd wziąć czas i pieniądze?

Nie ma to jak majowe wypady za miasto. Nigdy wcześniej, ani później przyroda nie wygląda równie urzekająco. Rozkwitająca zieleń, zapach kwiatów i ptaki śpiewające wprost obłędnie. Żal kisić się w mieście i tego wszystkiego nie oglądać. Cóż jednak, gdy życie jest bardziej prozaiczne i nie pozwala nam na wyjazd, bo aktualnie nas na to nie stać albo najzwyczajniej w świecie brakuje nam na to czasu?

Majówka optymistycznie

Optymiści zawsze kierują się zasadą, że nie ma rzeczy niemożliwych i zapewne, gdy tylko słońce zacznie mocniej przygrzewać poszukają sposobów na sfinansowanie wypadu za miasto. Może znajdą jakieś zaskórniaki, może poproszą o pomoc finansową kogoś z rodziny albo znajomych, a może skorzystają z oferty szybkich pożyczek takich jak te w Vivusie. Potem, żeby wygospodarować trochę wolnego czasu, odłożą kilka rzeczy na później i nie myśląc o nich w danej chwili będą mogli bez przeszkód pakować koszyki na piknik pod chmurką.

Majówka pesymistycznie

Pesymiści, o ile są także realistami mogą zacząć przeliczać koszty wiążące się z majową wycieczką. W zależności od rozmachu wyprawy za miasto budżet dla kilkuosobowej rodziny może zamknąć się w kilkuset złotych lub sięgnąć nawet kilku tysięcy, jeśli skorzysta się z usług biur turystycznych w tym czasie. Niejeden pesymista widząc pustkę w domowym budżecie machnąłby ręką na wyjazd, jednak realista po sprawdzeniu oferty Vivusa dla nowych klientów, którzy spłacają dokładnie tyle ile pożyczają stwierdzi, że to dobra okazja. Z brakiem czasu pesymiści radzą sobie dużo lepiej; nigdy im go nie brakuje na narzekanie. Czemu zatem ie pozwolić sobie na krótki dołujący monolog podczas majowych wędrówek po naszych górach i dolinach.

Udana majówka to podstawa dobrego samopoczucia przez pozostałe miesiące. Praktycznie tak samo, jak i plany świąteczne. Warto o tym pamiętać i już dzisiaj pomyśleć o terminowej spłacie, by móc cieszyć się spokojem przez okrągły rok, bez względu na spotykane nas okoliczności.

źródło obrazka: http://www.puratos.fr/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *