Konto walutowe – komu się opłaca?

Konto walutowe – komu się opłaca?

Konto walutowe – komu się opłaca?

Konto walutowe to bardzo przydatne narzędzie oferowane przez coraz większą ilość banków. Posiadanie tego typu konta zdecydowanie ułatwia zarządzanie środkami finansowymi w obcych walutach. Najbardziej popularne konta, z których korzysta coraz większa ilość klientów, to rachunki w Euro (EUR), dolarach amerykańskich (USD) i funtach brytyjskich (GBP). Oferty banków umożliwiają jednak otworzenie konta również w innych walutach. Do obsługi środków na koncie walutowym wykorzystuje się albo specjalną kartę albo posiadaną już kartę debetową wzbogaconą o funkcję obsługi rachunku walutowego. 

Konto walutowe – korzyści

Konto walutowe to idealne rozwiązanie dla osób podróżujących oraz obracających obcą walutą. Ważne jest by dobrać odpowiednią opcję dostosowaną do własnych wymagań. źródło: pixabay.com

Posiadanie konta walutowego niesie za sobą szereg cennych korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość bezpłatnego pobierania gotówki z bankomatów zlokalizowanych w krajach na całym świecie. Trzeba jednak pamiętać o sprawdzeniu w ofercie banku listy krajów objętych usługą darmowej wypłaty środków. Drugą korzyścią jest eliminacja kosztów przewalutowania, które to koszty występują w trakcie płatności kartą kredytową lub debetową. Używając konta walutowego płatność odbywa się dokładnie w taki sam sposób, jak przy płaceniu kartą w złotówkach na terenie Polski – nie ma zatem żadnych ukrytych opłat, a z konta pobierana jest jedynie kwota wartości dobra, za które się płaci. 

Konto walutowe – dla kogo?

Założenie konta walutowego to opcja dostępna dla wszystkich. Najbardziej opłacalna jest ona dla osób, które bardzo często odbywają podróże zagraniczne. Dzięki kontu walutowemu nie są one narażane na dodatkowe koszty związane z płatnościami w obcych krajach. Konto walutowe to także bardzo dobry wybór dla osób, które często dokonują zagranicznych zakupów, za które płatność wykonywana jest właśnie w obcej walucie. Także firmy prowadzące transakcje w walucie innej niż złoty bardzo skorzystają na koncie walutowym. Kolejne osoby, którym opłaci się założenie rachunku walutowego to studenci, którzy dostają środki finansowe właśnie w obcych walutach (na przykład stypendia) oraz osoby otrzymujące wynagrodzenie za swoją pracę w Euro czy dolarach. 

Wiele ofert – jak wybrać tę najlepszą?

Decydują się na założenie konta walutowego warto dokładnie przeanalizować sytuację. Przede wszystkim odpowiedzieć sobie trzeba czy takie konto będzie nam na pewno potrzebne. Należy także dokładnie przestudiować oferty pod względem kosztów prowadzenia rachunku, kosztów przelewów, możliwości obsługi konta, usług dodatkowych oraz, co bardzo ważne, zasięgu. Dobrze dobrana oferta na pewno zadowoli użytkowników, którzy na stałe lub bardzo często obracają obcą walutą. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *