Kiedy pożyczkodawca odmawia

Kiedy pożyczkodawca odmawia

Kiedy pożyczkodawca odmawia

Mimo uproszczonych procedur i naprawdę minimalnych wymagań w stosunku do pożyczkobiorcy, podczas składania wniosku o pożyczkę krótkoterminową może się zdarzyć, że zostanie on odrzucony. Jeśli bank lub pozabankowa instytucja nie podała przyczyny odrzucenia wniosku, najlepiej się z nimi skontaktować i zapytać o szczegóły, bo może się okazać, że doszło do nieporozumienia albo, że niewielka korekta danych pozwoli jednak na wzięcie pożyczki.

Bo pożyczkobiorca nie spełnia kryteriów

Różne instytucje finansowe różnie określają kryteria, jakim powinien odpowiadać kandydat do wzięcia pożyczki. Wiele z nich wymaga polskiego obywatelstwa oraz limitu wieku. Jeśli więc pożyczkobiorca nie może wylegitymować się polskim paszportem lub dowodem osobistym, to nie ma szans na uzyskanie pożyczki. Tak samo gdy nie osiągnął jeszcze wieku 20 lat (w przypadku pożyczek VIVUS), albo gdy ma więcej niż 78 lat.

Bo pożyczkobiorca jest zadłużony

Sam fakt posiadania kredytu lub pożyczki w innym banku lub instytucji pozabankowej, nie przekreśla szans uzyskania kolejnej pożyczki krótkoterminowej. Najważniejsze jest to, żeby potencjalny pożyczkobiorca nie był wpisany do rejestru dłużników w związku z brakiem spłaty innych zobowiązań. Również niespłacona poprzednia pożyczka w tej samej instytucji raczej dyskwalifikuje kandydata.

Bo pożyczkobiorca popełnił błędy

Wreszcie przyczyną odmowy udzielenia pożyczki mogą być najzwyklejsze błędy w formularzu. Jeśli ktoś wypełniał wniosek w pośpiechu i nie sprawdził podanych danych, mógł zrobić literówkę w nazwisku lub w nazwie miejscowości, albo wpisać błędny numer PESEL. Tego typu pomyłki zdarzyć się mogą każdemu i zwykłe sprostowanie ich powinno wystarczyć, by wniosek był prawidłowy i mógł być na nowo rozpatrzony.

Warto też zdawać sobie sprawę, że istnieje złoty środek, dzięki któremu i tak możemy zdobyć potrzebne nam środki. Wystarczy uważnie przejrzeć strony internetowe z pożyczkami i wybrać tę najbardziej nam odpowiadającą.

Żródło obrazka: dict.space.4goo.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *