Kiedy potrzebna jest większa gotówka

Kiedy potrzebna jest większa gotówka

Kiedy potrzebna jest większa gotówka

Krótkoterminowe pożyczki pozabankowe udzielane są zazwyczaj na niewielkie kwoty z krótkimi terminami spłat. Najczęściej chodzi tu o sumę nie przekraczającą kilku tysięcy złotych, a termin oddania pożyczonych pieniędzy nie jest dłuższy niż miesiąc. W przypadku, gdy akurat potrzebna jest większa gotówka, liczba ofert na rynku pożyczek pozabankowych nie jest tak duża, ale znaleźć można i takie.

Pożyczka z zabezpieczeniem

Dla przykładu Vivus przygotował pewną propozycję, która może okazać się pomocna osobom potrzebującym pożyczki nawet do 15 000 złotych. Chodzi o ofertę AutoZaplo, która polega na zabezpieczeniu spłaty pożyczki własnym autem.

Umowa Przewłaszczenia

W wyniku Umowy Przewłaszczenia firma Zaplo Sp. z o. o. staje się współwłaścicielem auta w 51%, ale dotychczasowy właściciel nadal może z niego korzystać. Po całkowitej spłacie pożyczki firma zobowiązuje się do niezwłocznego przeniesienia własności samochodu z powrotem na jedynego właściciela.

Wpis do dowodu rejestracyjnego

Fakt współwłasności samochodu musi zostać zgłoszony w dowodzie rejestracyjnym auta. Jednak po całkowitej spłacie pożyczki Zaplo Sp. z o. o. wysyła do pożyczkobiorcy pisemne oświadczenie zwalniające go z zabezpieczania, a tym samym może on wnioskować w Starostwie o wykreślenie współwłaściciela.

Potrzebne dokumenty

Przed wypisaniem wniosku należy przygotować dokumenty dotyczące własności auta oraz pozwalające na zidentyfikowanie pożyczkobiorcy. Tak więc w pierwszym rzędzie potrzebny będzie dowód osobisty, a następnie dowód rejestracyjny samochodu oraz jego polisa OC. Do tego trzeba będzie zrobić kilka zdjęć samochodu. Nie należy również zapominać o przygotowaniu numeru konta bankowego oraz podaniu numeru kontaktowego na komórkę.

 

Źródło obrazka: https://www.autozaplo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *