Kiedy i jak zacząć oszczędzać na wakacje?

Kiedy i jak zacząć oszczędzać na wakacje?

Kiedy i jak zacząć oszczędzać na wakacje?

Na wakacyjne plany nigdy nie jest za wcześnie. Niektórzy są takimi entuzjastami letniego wypoczynku, że zaczynają planować następny urlop zaledwie wróciwszy z obecnego. Tak czy inaczej, z wakacyjnym wyjazdem wiążą się wydatki, których często nie możemy pokryć od tak, z dnia na dzień. Dlatego idąc za radami doświadczonych urlopowiczów warto pomyśleć o oszczędzaniu na wakacyjne cele.

skarbonka na wakacje

http://real-estate.realtytimes.com/

Skarbonka z dedykacja

Może dobrą podpowiedzią będzie dla niektórych sposób oszczędzania na wakacje podpatrzony u mojej koleżanki z pracy. Otóż Ewa, bo tak jej na imię; swoją droga bardzo oszczędne to imię, bo tylko trzyliterowe. Tak więc Ewa, od razu po powrocie z urlopu zakłada skarbonkę na kolejne wakacje i wrzuca do niej każdą monetę 2- złotową, jaka trafi jej do rąk. Jest w tym bardzo konsekwentna, żadna dwuzłotówka nie zagrzeje miejsca w jej portfelu albo kieszeni dłużej, niż chwilę potrzebną do dotarcia do skarbonki. Czasem pomaga trochę swojemu urlopowemu szczęściu specjalnie prosząc w sklepach o wydawanie jej reszty w monetach dwuzłotowych. Zaletą tej metody jest niewątpliwie fakt, że zniknięcia pojedynczej dwuzłotówki praktycznie nie zauważymy, tymczasem zbierane moneta do monety utworzą w ciągu najbliższych miesięcy pokaźną sumkę w sam raz na letnie wojaże. Co prawda ciężko będzie w ten sposób uzbierać na opłacenie pełnego pobytu nad morzem czy nad jeziorem, ale na wieczorne wyjścia na kolacje już powinno wystarczyć. Zawsze można też pomyśleć o odkładaniu monet 5-złotowych, które, o ile pojawiać się będą z równą częstotliwością w naszych rękach, dadzą większą sumę oszczędności w skarbonce.

oszczędnośni na urlop

http://real-estate.realtytimes.com/

Odkładanie z pensji

Ustalając budżet na wakacje możemy podzielić go na równe transze i odkładać określone kwoty co miesiąc z pensji. Zaoszczędzenie kilkuset złotych z każdej wypłaty z całą pewnością będzie mniejszym wysiłkiem finansowym, niż wyłożenie od razu kilku tysięcy w lipcu lub sierpniu na wakacyjny wyjazd.

Klina klinem- czyli pożyczka i oszczędzanie

Jeśli jednak znamy siebie na tyle dobrze, by stwierdzić, że oszczędność nie jest nasza najmocniejszą stroną, pomyślmy o niekonwencjonalnym rozwiązaniu, które jednak zmusi nas do odkładania konkretnych sum w terminie. Mowa oczywiście o pożyczce gotówkowej na dowolny cel, takiej jaką można dostać bez zbędnych formalności na przykład w Vivus.pl. Biorąc już dziś pięć tysięcy pożyczki na wakacyjny wyjazd zdążymy ją do czasu urlopu spłacić, a kto wie może dobrać kolejną, na kolejny wakacyjny wyjazd.

Kiedy zacząć oszczędzanie?

Najlepiej do razu. Do wakacji zostało co najmniej pół roku. Wydaje się, że czasu jest sporo, lecz jeśli nie zaczniemy odkładać pieniędzy na urlop od razu, może się potem okazać zbyt późno, by spełnić swoje wakacyjne marzenia o wyjeździe za granicę lub w ulubione miejsce w kraju. Sprawdźmy ceny, a może już zabukujemy sobie wyjazd first minut to wzmoże naszą motywację i dodatkowo pozwoli zaoszczędzić dodatkowe kwoty na udzielonym rabacie od kosztów pobytu.

źródło obrazka wyróżniającego: http://www.savingdiary.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *