Jak zorganizować edukacyjne wakacje dla dziecka?

Jak zorganizować edukacyjne wakacje dla dziecka?

Jak zorganizować edukacyjne wakacje dla dziecka?

 

Jeśli widok własnego dziecka z nosem, a właściwie palcami” przyklejonymi” przez długie godziny do ekranu smartfona bardzo was martwi albo złości, to pewnie nadchodzące wakacje nie rysują się dla Was w wesołych barwach, kiedy wyobrazicie sobie ten sposób spędzania wolnego czasu latem. Wysyłając syna, czy córkę na kolonie teoretycznie dajecie mu szansę na inne rozrywki, jednak z drugiej strony wsadzając mu do plecaka smartfon (bo przecież musicie mieć z nimi kontakt telefoniczny) znów nie macie pewności, że zamiast biegać z kolegami po boisku lub nawiązywać nowe przyjaźnie kolejne dni spędzi na grach lub czatach w internecie. Zdaje się, że tylko wypoczynek połączony z edukacją, może Wam dać gwarancje, że dziecko wreszcie będzie miało ręce i głowę zajęte zupełnie innymi rzeczami, niż przesuwanie ikonek na wyświetlaczu.

wakacje edukacyjne

http://ctravel.pl

Oto kilka przykładów ciekawych wakacji edukacyjnych dostępnych w na rynku:

 1. Półkolonie sportowo-edukacyjne organizowane przez lokalne ośrodki sportu i rekreacji. Są dobrym rozwiązaniem na czas letni spędzany w miejscu zamieszkania. Dziecko od rana, w czasie, gdy rodzice są w pracy uczestniczy w proponowanych zajęciach z tenisa, piłki nożnej, w warsztatach chemicznych, lekcjach języka angielskiego, gra w gry planszowe i uczy się tańczyć. Koszt to około 450 zł za 5 dni za osobę.

 2. Kolonie z prehistorią w tle. W ciągu 12 dniowego wyjazdu w Góry Świętokrzyskie dzieci w wieku 7-12 at mogą uprawiać piesze wędrówki po puszczy, eksplorować jaskinie, rozpoznawać ślady prehistorycznych roślin i zwierząt zaklęte w skałach. Koszt około 1500 zł / os.

 3. Obozy językowe w Polsce – wyjazd do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych na terenie Polski połączony z zajęciami z angielskiego lub innych języków w większości w formie zabaw. Często prowadzonych między innymi przez native speakerów, za 10-12 dni zapłacimy około 1600 zł za osobę.

 4. Wakacje z gwiazdami – nie chodzi o pogoń za autografami celebrytów ale o obserwowanie kosmosu. Wyjazd do miejscowości wypoczynkowych położonych niedaleko planetarium obserwatorium astronomicznego oraz spotkania ze specjalistami w dziedzinie astronomii sprawi, że dzieci zyskają porcję solidnej wiedzy na temat gwiazd. Koszt około 1500 zł za osobę.

 5. Kreatywne lato – tygodniowe wyjazdy nad morze, jezioro lub w góry połączone z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię i zdolności artystyczne- za osobę zapłacimy około 750 zł.

  kolonie edykacyjne

  http://jezykidlawiercipietow.pl/

   

  źródło obrazka wyróżniającego: http://www.dzieciecepodroze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *